Sherlock Holmes Geliştiricileri Savaşın Ortasında Kaldı

0 4

Bugünki makalemizde sizlere Sherlock Holmes Geliştiricileri Savaşın Ortasında Kaldı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Sherlock Holmes Geliştiricileri Savaşın Ortasında Kaldı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Sherlock Holmes oyunlarının geliştiricisi Ukraynalı stüdyo Frogwares, Rusya’nın anavatanını işgali hakkında oldukca açık sözlü paylaşımlarda bulunmuş oldu. Çalışanlar Mayıs ayında Ukrayna’nın başkenti Kiev’den kaçmak mecburiyetinde bırakıldı sadece bir tek birkaç gün sonrasında stüdyo, kısmen bir meydan okuma eylemi olarak yepyeni bir proje üstünde çalışmaya başladığını duyurdu.

Dün stüdyo Twitter’da oyunun durumuyla ilgili değil, son birkaç aydır “oldukça zor” bulunduğunu söylediği Ukrayna’daki yaşamla ilgili bir durum güncellemesi paylaştı. Frogwares, “Göreceli bir ‘sakinlik’ süreci yaşatan yaz aylarının peşinden, Ekim ayında başlamış olan roket dalgası ve intihar insansız hava aracı saldırıları bizi zihinsel olarak oldukça etkiledi.

Sherlock Holmes Geliştiricisi Pes Etmeyecek

Stüdyo ek olarak Ukrayna’yı rahatsız etmeye devam eden elektrik kesintilerine ve su, ısı ve web bağlantısı kesintilerine de dikkat çekti. Ukrayna’nın karşı saldırılarının Rus güçlerini Kharkiv ve Herson bölgelerinden dışarı atmasının peşinden Rusya, başta Ukrayna’nın elektrik şebekesi olmak suretiyle ülkenin altyapısını drone ve roket saldırılarıyla hedef almaya başladı.

Sherlock Holmes oyunlarının yapımcısı Frogwares’in bu mevzuda da bazı net yorumları vardı. Frogwares, “Bu korkulu zamanda bir halde bizimle beraber olan her insana teşekkür ediyoruz. Hepinize iyi bir dinlence tatili geçirmenizi umuyoruz ve yakında 2023’te görüşürüz.” ifadeleri ile savaşın ortasında bile pes etmediklerinin sinyalini verdi.

Geçen yıl ise ‘STALKER 2 Geliştiricilerinden Yürekleri Dağlayan Video‘ ile savaşın iç yüzünü görmüştük. Umuyoruz ki devam eden bu korkulu harp kısa sürede sonlanır ve Sherlock Holmes geliştiricileri dahil tüm Ukrayna halkı rahat bir nefes alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.