Sony, PS6 İçin En Az 2028 Yılına Kadar Bekleyecek

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Sony, PS6 İçin En Az 2028 Yılına Kadar Bekleyecek ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Sony, PS6 İçin En Az 2028 Yılına Kadar Bekleyecek ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ve diğer düzenleyici kurumlar Microsoft – Activision Blizzard anlaşmasını soruşturmaya devam ederken, kamuoyuna yeni mahkeme belgeleri yansımaya devam ediyor. Bunların sonuncusunda, Sony’nin PS6‘yı ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir projeksiyon sunuluyor.

Bir konsolun yaşam döngüsünü kesin olarak tahmin etmek oldukça güç, ancak PlayStation konsolları genellikle yaklaşık altı veya yedi yıl yenisiyle güncellenmiyor. Bundan yola çıkarak, ilk olarak Kasım 2020’de piyasaya sürülen PS5’in 2027 gibi bayrağı halefine devretmesi bekleniyor.

PS6 ve Yeni Xbox Konsolu 2028’ten Sonra Çıkacak

Yeni mahkeme belgelerine göre Microsoft, Call of Duty‘nin yayıncısı Activision’ı satın alması durumunda firmanın oyunlarını 2027’ye kadar PlayStation’da tutmayı teklif etti. Sony ise PlayStation 6‘nın Call of Duty ve diğer popüler Activision oyunları olmadan piyasaya sürülmesi gerekeceği, bunun da insanları Xbox’a geçmeye yönlendireceği ve böylece piyasadaki rekabetin olumsuz etkilenebileceğini öngörüyor.

Aynı belgelerde Microsoft ve Sony’nin ortak bir zaman çerçevesinde mutabık kaldığı ve her iki firmanın da bir sonraki konsol neslini 2028 sonbaharından önce piyasaya sürmeyi planlamadığı belirtiliyor. Microsoft, PlayStation CEO’su Jim Ryan‘ın önceki üç yıllık teklifi yetersiz bulmasının ardından Call of Duty’yi 10 yıl boyunca PlayStation’da tutma taahhüdünde bulunmuştu. Kamuoyuna yansıyan yeni belgeler, iki dev şirketin daha uzun vadeli bir anlaşmaya varmış olabileceklerini gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.