Sony, Üç Boyutlu Vücut Takip Sensörü ‘Mocopi’yi Tanıttı

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Sony, Üç Boyutlu Vücut Takip Sensörü ‘Mocopi’yi Tanıttı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Sony, Üç Boyutlu Vücut Takip Sensörü ‘Mocopi’yi Tanıttı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Sony, altı ufak sensörle “her insanın kolayca üç boyutlu olarak tam vücut takip edeni yapmasına müsaade eden” yeni bir hareket soruşturma sistemini tanıttı. Bunun anlamı, hepsi tarzınıza bağlıyken, kendinizi bir anime kızına dönüştürebilirsiniz. Gerçek hayatta değil, hemen hemen bunu yapmanın oldukca uzağındayız sadece bir VTuber’ın yaşamını yaşamaya oldukca daha yakınız.

Yeni hareket soruşturma sisteminin adı ‘Mocopi‘ olacak ve yeni teknoloji, son fragmanı ile eklentilerini de tanıtmayı dikkatsizlik etmedi. Bunlar renk kodlu etiketlerle (ayak bilekleri, kalça, baş benzer biçimde) bantlar kullanarak yada bu tarz şeyleri giysilere yapıştırarak kullanılacak. Hemen sonra onları bir bluetooth uygulamasıyla senkronize edeceksiniz ve istediğiniz dönüşebileceksiniz!

Sony Mocopi ile Sanal Avatarınıza Dönüşebilirsiniz

Aşağıdan izleyebileceğiniz fragman, bir insanın avatarına dönüştüğü ve oturma odasında söz mevzusu avatar benzer biçimde dans ettiğini gösteriyor. Gerçek kendisi, gerçek alanındaki anime kız avatarı ve dijital alandaki anime kız avatarı içinde gidip geliyor. Hemen sonra aynı şeyi açık havada, pazar yerlerinde, yaya köprülerinde ve daha fazlasını icra eden öteki insanları görüyoruz.

Gerçek dünyada reklamdaki benzer biçimde dönüşmeyeceksiniz sadece hareket soruşturma teknolojisi açıkken yaptıkları her şeyin dijital bir alana kaydedildiğini gösteriyor, bu da anime hareketlerini kendi vücudunuzu kullanarak çekebileceğiniz anlamına geliyor. Hatta onları kedinize bağlayabilir ve sapkın, insanlık dışı bir kedi-insana bile haiz olabiliyorsunuz.

Oluşturulan animasyonları Unity ve MotionBuilder’a ve ek olarak VRChat benzer biçimde oyunlara aktararak şu anda alıştığımız sınırı olan kafa ve el takibinden bir adım daha ileri gidebilirsiniz.

Buradaki düşünce, daha kolay tam vücut hareket soruşturma isteyen VTuber’lar için büyük bir kanca olabilecek “kompakt ve kolay, mobil hareket soruşturma” geliştirmek. Sony‘nin hareket soruşturma teknolojisi ‘Mocopi‘ Ocak 2023’te Japonya’da satışa çıkacak. Batı sürümü için güncel bir tarih verilmedi.YouTube videoCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.