Sony ve Honda Ortak Arabası Afeela’yı Tanıttı

0 5

Bugünki makalemizde sizlere Sony ve Honda Ortak Otomobili Afeela’yı Tanıttı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Sony ve Honda Ortak Otomobili Afeela’yı Tanıttı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Sony ve Honda’nın ortak elektrikli vasıta üretme ve satma planları geçen yıl duyurulmuştu. CES 2023 etkinliğinde iki şirket, Afeela markası altında geliştirdikleri arabayı tanıttı. Sony’nin CEO’su, firmanın otonom kabiliyetlere haiz ve eğlence alanlarına dönüştürülen araçlar meydana getirmeye öncelik verdiğini deklare etti.

Yoshida, Afeela’nın ilk ön siparişlerinin 2025’in ilk yarısında planlandığını ve satışların aynı yıl başlayacağını söylemiş oldu. İlk sevkiyatlar 2026 baharında Şimal ABD’daki müşterilere teslim edilecek.

Sony CEO’su Aracın Detaylarını Deklare etti

Firmalar daha ilkin yeni aracın ilk olarak Honda’nın Şimal ABD fabrikasında üretileceğini ve sınırı olan koşullar altında Düzey 3 otomatik sürüş özelliklerine haiz olacağını söylemişti. Düzey 3, arabanın trafik sıkışıklığı şeklinde durumlarda sürebileceği sadece sistem talep ettiğinde insan sürücünün görevi devralması gerektiği anlamına geliyor.

Firmalar bugün, aracın öteki yol kullanıcılarıyla etkileşime girmesine ve lüzumlu detayları paylaşmasına olanak tanıyan yeni ayrıntıları deklare etti. Sony CEO’su Yoshida, güvenlik ve güvenliği sağlamak için aracın içinde ve haricinde 45 kamera ve sensör bulunduğunu söylemiş oldu. Kazaları önlemek için kabin içi sensörler sürücünün durumunu izleyecek.

Ek olarak CEO, Afeela’nın müşteriler için en iyi eğlenceyi de sunacağını söylemiş oldu. Otomobil, Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine’i içerecek ve film, oyun, müzik şeklinde birçok seçenek otomobile entegre edilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.