Splinter Cell 20 Yaşına Bastı

0 14

Bugünki makalemizde sizlere Splinter Cell 20 Yaşına Bastı ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Splinter Cell 20 Yaşına Bastı ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Splinter Cell serisi artık resmi olarak 20 yaşına girdi. Serinin ilk oyunu, 17 Kasım 2002’de çıkış yapmıştı. Efsanevi aktör Michael Ironside tarafından seslendirilen alaycı casus Sam Fisher’ın baş karakter olduğu, en ünlü gizlilik serilerinden birisi olan oyun, büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

Kasım ayı, oyun yıldönümleri kutladığımız bir ay haline geldi. Skyrim yakın zamanda 11 yaşına girdi ve Grand Theft Auto serisi yakında 25. yılına ulaştı. Birçok oyun yıllar içerisinde kaybolup gitse de, bugün 20 yaşına basan Splinter Cell veya bahsettiğimiz Skyrim ve GTA gibi oyunlar koca bir neslin hiç unutamadığı büyük serilerin parçası haline geldi.

Splinter Cell Yakında Geri Dönecek

Bahsettiğimiz gizlilik oyunu serisinin herhangi birini oynamamış olanlar için açıklayalım. Oyunların temel noktası, kurgusal üçüncü kademe bölümünde şimdilerde NSA için çalışan eski bir Donanma mührü olan ikonik karakter Sam Fisher’ın rolünü üstlenmek. Splinter Cell, Muhalifleri ve teröristleri ortaya çıkarmak ve gizli Intel’i kurtarmak için gölgelerde saklanarak düşman bölgelerine nüfuz ettiğiniz bir yapım.

Ne yazık ki, 2005 yılından sonra çıkış yapan oyunlar orijinal seri kadar büyük bir etkiye sahip değildi. Son olarak, 2013’te ortaya çıkan Blacklist isimli oyun övüldü ancak bu oyunların her ikisinin de serinin önceki oyunlarına kıyasla büyük bir değişim yaşadığı konusunda çok ciddi eleştiriler de aldı. Bunun en büyük sebebi ise ana karakterin seslendirme sanatçısının değişmesi oldu.

Bununla birlikte, Ubisoft bugünlerde bir Splinter Cell yeniden yapımı üzerinde çalışırken, karizmatik sesli casusun gizlilik maceraları geri dönecek. Tabii ki sürekli ertelenmeleri ve çalkantılı gelişme sürecini aşabilirse.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.