Square Enix’ten 1 Milyar Dolarlık Mobil NFT Yatırımı!

0 6

Bugünki makalemizde sizlere Square Enix’ten 1 Milyar Dolarlık Mobil NFT Yatırımı! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Square Enix’ten 1 Milyar Dolarlık Mobil NFT Yatırımı! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

NFT pazarının genel çöküşüne ve 2022’deki istikrarlı düşüşe karşın Square Enix, muhtemelen hala NFT’lerle utanmadan çalışan en yüksek profilli oyun yayıncısı desek yanlış olmaz. Şirket, son olarak Final Fantasy 7’den Cloud Strife’ın bir aksiyon figürünü NFT olarak satmıştı.

Bugün ise şirket, neredeyse 1 milyar dolarlık bir yatırımla, geçmişte NFT oyunları üstünde çalışan ve dağıtan Gumi adlı bir mobil geliştiriciye para akışı sağlamış oldu. Angie adlı bir ResetEra kullanıcısı, ChaosSlayer adlı başka bir kullanıcı tarafınca kendisine aktarılan yatırımla ilgili haberleri ilk paylaşan şahıs oldu ve arkasından Gumi’den basın açıklaması geldi.

Square Enix Tüm Odağını NFT’ye Çevirdi

Gumi’den bir basın açıklaması, “yüksek kaliteli mobil çevrimiçi ve blok zinciri oyunları geliştirmek” amacıyla 7 milyar Japon Yeni tutarındaki yatırımı duyurdu. Geliştirici ek olarak, oyna-kazan oyunlar oluşturmak için bilinebilir serileri kullanmak amacıyla, gelecekteki blok zinciri oyunları için “herkes tarafınca tanınan figürler” kullanmak istediğini deklare etti.

Gumi’nin aslen geçmişte Square Enix ile çalıştığını belirtelim. Geliştiricinin internet sayfasında, şirket için orta derecede iyi performans gösteren bir çift mobil oyun olan Final Fantasy Brave Exvius serisinden iki oyun görüyoruz. Gumi’nin Aster Tatariqus isminde geliştirme aşamasında olan başka bir oyunu daha mevcut sadece blok zincirini mi yoksa NFT’leri mi kullanacağı şimdilik net değil.

Hemen hemen geliştirilmekte olan herhangi bir Final Fantasy blok zinciri oyunu bulunmamakla beraber; Square Enix’in bu yatırımı, sonunda bu oyunları meydana getirecek firmanın Gumi olacağını netleştirdi. Yayıncı, Final Fantasy ve Dragon Quest benzer biçimde serilerden NFT’lerin ve blok zinciri oyunlarının geleceğini geçmişte açıkça belirtmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.