STALKER Geliştiricisi Savaşta Hayatını Kaybetti

0 2

Bugünki makalemizde sizlere STALKER Geliştiricisi Muharebede Yaşamını Yitirdi ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda STALKER Geliştiricisi Muharebede Yaşamını Yitirdi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Ukrayna Müdafa Bakanlığı, eski GSC Game World tasarımcısı ve STALKER geliştiricisi Vladimir “Fresh” Yezhov‘un geçen hafta Ukrayna’da savaşırken öldürüldüğünü deklare etti. Yezhov, Şubat ayında Rus işgalinin derhal peşinden anavatanını korumak için çaba sarfetmek için gönüllü olmuştu. O, oyun stüdyosundan harbe katılan tek şahıs değil sadece stüdyonun yaşamış olduğu ilk yitik.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, oyun endüstrisini şimdiden ağır bir halde etkiledi sadece sonuçta ortaya çıkan fazlaca sayıda oyun gecikmesi, devam eden cenk söz mevzusu olduğunda organik olarak her insanın endişelerinin en küçüğü. Ayrıca Yezhov, Ukrayna ordusuna kaydolduğundan beri 23. Hususi Amaçlı Tabur’da bir hava bulgu biriminin komutanı olmuştu.

STALKER Geliştiricisi Hayata Gözlerini Yumdu

Yezhov, Doğu Ukrayna’da Mayıs ayından bu yana hücum altında olan Bakhmut şehrinin savunması esnasında öldü. Cenaze töreni geçtiğimiz gün düzenlenen geliştirici, 38 yaşlarında hayata gözlerini yumdu. GSC, sayısız projesiyle ölümsüzleştirileceğini belirterek eski çalışanına Twitter‘da saygı duruşunda bulunmuş oldu.

STALKER: Call of Pripyat‘ın yanı sıra GSC’de geçirdiği süre süresince Cossacs 2, Alexander ve Heroes of Annihilated Empires’da da çalıştı. Üstünde çalmış olduğu öteki oyunlar içinde RTS oyunu World of Battles: Morningstar, serüven oyunu Sherlock Holmes: Devil’s Daughter ve hayatta kalma korku RPG Call of Cthulhu şeklinde yapımlar da mevcut.

Bu genç oyun geliştiricisi ve ölen her insana Tanrı’tan rahmet diliyoruz ve bu korkulu savaşın bir an ilkin sona ermesi için yakarma ediyoruz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.