Starfield Fiyatı, Oyuncuların Cebini Fena Halde Yakacak

0 11

Bugünki makalemizde sizlere Starfield Fiyatı, Oyuncuların Cebini Kötü Halde Yakacak ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Starfield Fiyatı, Oyuncuların Cebini Kötü Halde Yakacak ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Global oyun fiyatlarının artması, Türkiye’deki kullanıcıları derinden etkilemeye devam ediyor. Türk lirasındaki yüksek kıymet kaybı sebebiyle yurt haricinde 60 birim fiyata satılan oyunlara minimum 600-700 TL vermek zorunda kalan oyuncular, epey zorlanıyorlar. Bildiğiniz benzer biçimde Activision, Electronic Arts, Sony ve öteki pek oldukça dev şirket, AAA olarak sınıflandırılan büyük yapım oyunların fiyatlarını 60 dolardan 70 dolara çıkardı.

Bu sonucu takiben Call of Duty Çağdaş Warfare 2 ve Need for Speed: Unbound benzer biçimde oyunlar, devletimizde bin liranın üstünde rakamlardan satışa çıktı. Şimdi bu şirketlerin arasına ne yazık ki Microsoft da katıldı. IGN‘e konuşan bir şirket sözcüsü, 2023’ten itibaren, Starfield ve Redfall dahil olmak suretiyle yeni birinci taraf oyunlarının standart fiyatının 70 dolara çıkarılacağını deklare etti. Fiyat artışı, hem PC hem de konsol sürümlerinde geçerli olacak.

Microsoft sözcüsü, “Bu fiyat, oyunlarımızın içeriğini, ölçeğini ve teknik karmaşıklığını yansıtıyor. Xbox’ta ekiplerimiz tarafınca geliştirilen tüm oyunlarda olduğu benzer biçimde, bunlara da piyasaya çıktıkları gün Game Pass üstünden erişilebilecek” dedi. Bu normal olarak ABD fiyatlandırması. Bölgesel fiyatlandırma farklılık izah edebilir, sadece Türkiye’deki dolar kurunun durumu göz önüne alındığında, can bunaltan fiyatlarla yüzleşeceğimiz oldukça açık.

Oyun fiyatlarındaki artış, Microsoft’un Xbox Game Pass servisini olduğundan daha çekici hale getiriyor. Abonelik hizmetinin fiyatı uzun süreden beri değişmedi, sadece bu gelecekte zamlanmayacağı anlamına gelmiyor. Mevzuya dair açıklamalarda bulunan şirket sözcüsü, “Bugünün ekonomik ortamında, oyunculara Xbox’tan bekledikleri kaliteli deneyimleri sunmaya devam etmek için gelecekte fiyatlandırmamızı ayarlamamız gerekebilir. Şu anda duyuracak bir şeyimiz yok” ifadelerini kullandı. Ayrıca, Starfield çıkış zamanı hemen hemen belli değil, sadece 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.