Steam Sonbahar İndirimleri’ndeki En İyi 6 Türk Oyunu

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Steam Sonbahar İndirimleri’ndeki En İyi 6 Türk Oyunu ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Steam Sonbahar İndirimleri’ndeki En İyi 6 Türk Oyunu ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Bağımsız oyunlar, ana akıma hitap eden yapımların denemeye cesaret edemeyeceği son derece ilginç konseptler benimseyebiliyorlar. Oyuncular da bu sayede daha önce yaşamadıkları deneyimlerle tanışıyor. Yakından takip eden okurlarımızın bileceği üzere, son yıllarda yerli oyun pazarına yönelik hem içerden hem de dışardan müthiş bir ilgi var. Steam’de yayınlanan Türk oyunları bunun en net göstergesi, ancak çoğu kişi yerli stüdyoların mutfaklarından çıkmış yapımları ıskalayabiliyor.

Şimdi bu oyunlara göz atmanın tam zamanı olabilir! 22 – 29 Kasım tarihlerindeki Steam Sonbahar İndirimleri kapsamında fiyatı düşen birbirinden güzel Türk oyunlarını sizler için seçtik. Listemiz toplamda 6 yapımdan oluşmakta. Bunların bazılarını gördükten sonra “Bu Türk oyunu muymuş ya” diye şaşırabilirsiniz, ancak hepsinin altında bu topraklardan çıkmış isimlerin imzası bulunuyor. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan listemize geçiş yapalım.

İndirimde Olan En Güzel Türk Oyunları

Ephesus

İzmir merkezli The Pack Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan Ephesus, hayatta kalma ve keşif türünde bir oyun. Aralık 2021’de Erken Erişim’e başlayan yapımda, bugün İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan Antik Roma Kenti Efes’te milattan önce 100 yılında yaşayan Hector Remus rolüne bürünüyoruz.

Gerçeğe uygun şekilde tasarlanan bir açık dünyada dönemin ruhunu hissederken, ticaret yapabilir, kaynak toplayabilir, yapılar inşa edebilir, avlanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Oyunda hayatta kalmak için yaşamsal ihtiyaçlarınızı doğru bir dengede kontrol etmek durumundasınız.

Cats and the Other Lives

Cats and the Other Lives steam

Stygian: Reign of the Old Ones ile tanıdığımız Cultic Games‘in yeni projesi Cats and the Other Lives, oynarken yer yer güleceğiniz yer yer de duygulanacağınız bir deneyim yaşatıyor. Point and click ve walking simulator tarzlarını benimseyen oyun, zengin hikaye anlatımını çeşitli mekanik ve bulmacalarla harmanlıyor.

Hikayeyi, dağılmanın eşiğine gelmiş bir ailenin cenaze koşturmacası sırasında evin yaşlı ve umursanmayan kedisi Aspen’in gözünden deneyimliyoruz. Oyuna dair bir güzel ayrıntı da elde edilen gelirin bir kısmının sokak kedilerine bağışlanıyor olması.

Mount & Blade: Warband

steam sonbahar indirimi

Yalnızca Steam’deki en iyi Türk oyunlarından değil, aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlar listesine girebilecek türden bir klasikle devam ediyoruz. Ankara merkezli TaleWorlds Entertainment imzalı Mount & Blade: Warband‘ı duymayanınız olmasa gerek. Diyalog sistemi, hikayesi, mekanikleri ve oynanışı ile takdir toplayan aksiyon rol yapma oyunu, özellikle Orta Çağ temasını sevenlere geliyor.

Ayrıca çıkalı 10 yıl olmasına rağmen hala açık sunucularını bulunması da ayrı bir güzelliği. Warband, bir ulusun lideri olarak kendi ordu kurmaktan uzak toprakları fethetmeye, politika odaklı çıkar evlilikler yapmaktan ve 64 kişiye kadar desteklenen çok oyunculu oyun sistemine kadar daha birçok şeyi içeriyor.

Stygian: Reign of the Old Ones

Stygian: Reign of the Old Ones

Cultic Games’in oyun sahnesine çıktığı ilk eseri olan Stygian: Reign of the Old Ones, ünlü bilim kurgu ve fantezi yazarı Howard Phillips Lovecraft‘ın dünyasından esinleniyor. Esrarengiz ve garip boyutlarında geçen, korku içerikli bir dünyaya sahip olan indie, özellikle sanatsal çizim tarzı, hikaye anlatımı ve içerisinde bulunan detayları ile başarılı bir yapım.

Diyalog sisteminin derinliği sayesinde oynarken roman okuyor hissi yaratan Stygian, RPG türüne taze ve yenilikçi bir bakış getiriyor. Oyundaki temel amacımız, karakterimizin akıl sağlığını koruyarak hikayeyi bitirmek. Taktik bazlı savaş olsa da, istediğiniz zaman çatışmaya giremiyorsunuz. Oyun çoğunlukla diyalog ve metinler üzerinden ilerliyor.

Under The Moon

steam türk oyunu

Geliştiriciliği Bamya Games, yayıncılığı The Pack Studios tarafından üstlenilen Under The Moon, bu yıl çıkan Türk oyunları arasında yer alıyor. Keşif ve bulmaca türündeki platform oyunu, kendine has bir grafik tarzına sahip.

Türkiye, Çin, Rusya ve Mısır olmak üzere oynanabilir dört harita bulunuyor. İlerlemek için çözmeniz gereken, çoğunlukla kolay ancak bazen kafa karıştıran 50’den fazla bilmece var. Rahatlatıcı, boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız, mutlaka tavsiye ederim.

Suzerain

Suzerain steam

Metin tabanlı RPG oyunlarını sevenler, Suzerain‘i mutlaka bileceklerdir. 2020 yılında piyasaya sürülen yapım, Türkler tarafından kurulan Berlin merkezli Torpor Games tarafından geliştirildi. Bu anlamda tamamen yerli olduğunu söylemeyeyiz, ancak yine de listemize almak istedik. Oyunda Sordland isimli ülkeyi yönetiyoruz. Başkan Rayne olarak ekonomiden politikaya, reformlardan ticarete kadar birçok dinamiği dengede tutmamız gerekiyor.

Nasıl bir lider olacağınızı vereceğiniz kararlar belirliyor. Salgın, mülteci sorunu, savaş, askeri darbe, ekonomik kriz, iç karışıklık ve daha birçok olayla karşılaşabilirsiniz. Oyun son derece keyifli olmasına rağmen hala Türkçe dil desteğine sahip olmaması gerçekten üzüntü verici. Hele ki, Türklerden oluşan bir ekip tarafından yapıldığı düşünüldüğünde. İki yıl geçmesine rağmen yerelleştirme çalışması yapılmış değil. Torpor Games, umarız bu yöndeki çağrılara en kısa zamanda cevap verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.