Stephen King’in ‘Kara Kule’ Kitap Serisi Dizi Oluyor!

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Stephen King’in ‘Kara Kule’ Kitap Serisi Dizi Oluyor! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Stephen King’in ‘Kara Kule’ Kitap Serisi Dizi Oluyor! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Stephen King‘in beğenilen kitap serisi Kara Kule, Netflix’in beğenilen korku dizisi Tepedeki Ev’in yaratıcısı Mike Flanagan tarafınca diziye uyarlanacak. Dizi, Amazon Prime Video’ya hususi olarak yayınlanacak.

Meşhur korku yazarı Stephen King’in sekiz kitaplık serisinin uzun süredir büyük bir Hollywood dizisi olma potansiyeline haiz olduğu çokça konuşuluyordu. Sony, 2017’de başrollerini Idris Elba ve Matthew McConaughey’nin oynadığı Kara Kule’yi bir film serisine dönüştürmek için kolları sıvadı sadece film gişesi bekleneni veremedi ve tüm devam filmi emekleri durduruldu.

Kara Kule Dizisi Tam Beş Sürem Sürecek

Deadline‘a nazaran Mike Flanagan, 2017 çıkışlı Kara Kule filminin fena şöhretini geçmişte bırakarak meşhur seriyi diziye uyarlayacak. Uyarlama, Flanagan ve Trevor Macy’nin Netflix’ten ayrıldıktan sonrasında stüdyoyla genel bir antak kalma imzalamasının arkasından Amazon’da kurduğu projelerinden biri olarak yayınlanacak.

Kara Kule dizisi beş sürem olacak ve dizinin bitiminin arkasından iki film projesi yayınlanacak. Mike Flanagan, dizinin ilk bölümünün senaristliğini bitirdiğini ve öteki bölümler ile sonraki sezonların ana hatlarını da taslak halinde tamamladığını deklare etti.

Mike Flanagan, Stephen King’in eserlerini uyarlamaya yabancı değil. En fazlaca Tepedeki Ev ve Gece Yarısı Ayini şeklinde Netflix yapımı korku dizileriyle tanınsa da, Flanagan daha ilkin kısmen Stephen King uyarlamalarını yöneterek adından söz ettirmişti. Yapımcı, 2017’de Molly’nin Oyunu adlı kitabı filme uyarladı ve Cinnet’in devamı olan Tabip Uyku ile adından söz ettirdi.

Bu evrende başka bir film çekmesi için planlar vardı sadece Tabip Uyku’nun düşük gişe kazancı sebebiyle bu yapımlar iptal edildi. Gene de bu filmler ve orijinal emekleri, Mike Flanagan’ın meşhur kitap serisini uyarlamak için muhteşem şahıs bulunduğunun mühim bir kanıtı. Bakalım Kara Kule dizisi beklentileri karşılayabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.