Telefonlarımızı Koruyacak ‘Gorilla Glass Victus 2’ Tanıtıldı

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Telefonlarımızı Koruyacak ‘Gorilla Glass Victus 2’ Tanıtıldı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Telefonlarımızı Koruyacak ‘Gorilla Glass Victus 2’ Tanıtıldı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Gorilla Glass Victus 2 tanıtıldı. Gorilla Glass, hali hazırda birçok üst düzey akıllı telefonda kullanılıyor ve bugün şirket son olarak sürümü olan Victus 2 ile daha da sağlam ekranlar vaat etti. Corning, yeni cam bileşiminin beton benzer biçimde pürüzlü yüzeylerde gelişmiş düşme performansı sunduğunu belirtti sadece çizilme direnci Victus ile aynı kaldı.

İki yıl ilkin piyasaya sürülen ilk Victus camı, ekranınızın iki metreden düşmeye dayanabileceğini vaat ediyordu sadece yeni sürüm bahsi yükseltti. Corning, başlangıçta “bel yüksekliğinden daha pürüzlü yüzeylere düşmelere daha iyi dayanacak” kadar dayanıklı cam yaratmayı hedeflediğini söylemiş oldu. Ek olarak akıllı telefonların dört yıl öncesine nazaran yüzde 15 daha ağır ve yüzde 10 daha büyük olması ekran üstündeki baskıyı arttırdı.

Gorilla Glass Victus 2’yi 45’ten Fazla Marka Kullanacak

Şirket, “Laboratuvar testlerinde, Gorilla Glass Victus 2 betonu öykünmek eden bir yüzeye bir metreye kadar düşmelere karşı hayatta kaldı.” dedi ve rakip çözümlerin yarım metre yada daha kısa mesafede başarısız olabileceğini belirtti. Bununla beraber, firmanın iddiasına nazaran Victus 2, çizilme direncini rakip alüminosilikata nazaran dört kata kadar daha iyi sağlamayı başardı.

Hangi cihazların ilkin Victus 2 ekranlarını alacağına dair bir izahat yapılmadı sadece gene vizyonun yaygın olarak kullanılacağına şüphemiz yok. Corning, ürününün “45’ten fazla büyük marka tarafınca 8 milyardan fazla aygıt için tasarlandığını” söylemiş oldu. Mesela Apple, birkaç yıl ilkin 250 milyon dolarlık yatırım yapmış olan firmanın mühim bir yatırımcısı haline geldi.

Biz gene de bu iddiaları kontrol etmek için biz telefonunuzu düşürmemenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.