Tesla Araçlarına Steam Desteği Geldi

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Tesla Araçlarına Steam Desteği Geldi ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Tesla Araçlarına Steam Desteği Geldi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Tesla CEO’su Elon Musk, bu senenin başlarında dijital oyun platformu Steam’i araçlarına getirmek için Valve ile ortaklaşa iş yaptıklarını açıklamıştı. Elektrikli otomobil devi, Model S ve Model X otomobilleri için yayınladığı son olarak sürümlerle beraber resmi olarak Steam entegrasyonunu başlattı. Tesla’nın vasıta içi bilgi-eğlence sistemi, artık Steam’i destekliyor. Bu da, kullananların vasıta içinde Cyberpunk 2077 şeklinde grafiksel olarak zorlayıcı oyunları dahi oynayabileceği anlamına geliyor.

Hem Model S hem de Model X’in bilgi-eğlence sistemleri, bununla beraber PlayStation 5’in kalbindeki teknoloji olan AMD’nin RDNA 2 GPU’larını ve Ryzen çiplerini kullanıyor. Son birkaç senedir vasıta içi oyun kitaplığını oluşturan Tesla, bu süreçte Cuphead, PUBG Mobile ve Fallout Shelter şeklinde oyunları elektrikli araçlarına getirdi. Şu an için iki modelle sınırı olan tutulan Steam entegrasyonu, otomobil içinden binlerce oyuna erişilebilmesini sağlayacak.

Tesla Model S ve X’te Steam Oyunları Oynanabilecek

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), daha ilkin insanların otomobil kullanırken bile oyun oynamasına olanak sağlamış olduğu için Tesla’ya soruşturma açmıştı. Bunun üstüne söz mevzusu özellik dönem dışı bırakıldı. Öte taraftan elektrikli vasıta devinin sunmuş olduğu tek entegrasyon Steam değil. Gösterilen son güncelleme, bilgi-eğlence sistemlerine Apple Music desteği de ekliyor.

Otomotiv sektörü, çip krizi ve tedarik zincirindeki bozulmalar sebebiyle sıkıntılı bir dönemden geçerken, Tesla satış rekorları kırmaya devam ediyor. Elektrikli otomobil pazarının öncüsü olan şirket, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde 383 bin 830 tane vasıta sattı. Bunların ortalama 20 binini, Steam entegrasyonu kazanan Model S ve Model X satışları oluşturdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.