The Callisto Protocol Tartışmalı Denuvo DRM’ı Kullanacak

0 11

Bugünki makalemizde sizlere The Callisto Protocol Tartışmalı Denuvo DRM’ı Kullanacak ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda The Callisto Protocol Tartışmalı Denuvo DRM’ı Kullanacak ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

The Callisto Protocol, oyunu PC’de oynamayı planlayanlar için endişe kaynağı olabilecek tartışmalı Denuvo DRM yazılımını kullanacak. Orijinal Dead Space’in ruhani halefi olarak lanse edilen Strike Distance Studios’un ilk oyunu, yılın en çok beklenen oyunlarından bir tanesiydi.

Oyun 2 Aralık’ta yayınlanacak ve bir korku oyununun kış sezonuna bu kadar yakın bir zamanda çıkması tuhaf görünse de, geliştiricinin ilk oyunu en azından hem Resident Evil 4 hem de Dead Space‘in yeniden yapımlarından önce piyasaya sürülecek. Genel olarak, pek çok insan sunulanlar için heyecanlı ancak PC oyuncularını rahatsız eden bir detay mevcut.

The Callisto Protocol Denuvo Kullanacak

DSO Gaming tarafından tespit edildiği üzere The Callisto Protocol, oyunun PC versiyonunda Denuvo’yu kullanacak. Bilgiler, özellikler arasında tartışmalı korsanlık önleme ve kurcalama önleme yazılımlarını listeleyen oyunun Steam sayfasından geldi. Denuvo, oyun topluluğu arasında endişe kaynağı haline geldi. Ne yazık ki, Resident Evil 4 Remake bile bu yazılımı kullandığı için daha çokça Denuvo ismini göreceğimiz kesin.

Farkında olmayanlar için, üçüncü taraf yazılımların bilgisayar oyunlarında özellikle kare hızı ve takılmayla ilgili sorunlara neden olduğu bilinmekte. İşler o kadar kötüye gitti ki, DRM’nin performans üzerinde ne kadar etkisi olduğu için Deathloop gibi oyunlar inceleme bombardımanına tutuldu.

Neyse ki, The Callisto Protocol aralarında bulunmasa da bazı stüdyolar ve yayıncılar, Gotham Knights gibi oyunların piyasaya sürüldüğünde paket halinde olmasına rağmen artık Denuvo’ya sahip olmaması nedeniyle kötü şöhretli uygulamayı oyunlarından kaldırmayı seçti.

Denuvo DRM’yi bu sorunlar nedeniyle kaldıran diğer oyunlar arasında Wolfenstein: Youngblood, Star Wars: Jedi Fallen Order, Crysis’in yeniden düzenlenmiş sürümü ve Mortal Kombat 11 gibi popüler yapımlar mevcut.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.