The Cursed Child Filmi Geliyor Olabilir

0 13

Bugünki makalemizde sizlere The Cursed Child Filmi Geliyor Olabilir ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda The Cursed Child Filmi Geliyor Olabilir ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Fantastik Canavarlar film serisinin başarısızlığından sonra Warner Bros. Discovery, Harry Potter The Cursed Child‘ın bir film uyarlamasını yapmaya karar verdi. Ünlü film serisi yıllar boyunca adından söz ettirdi ve hayran kitlesini hep korumaya devam etti. Ancak Daniel Radcliffe’in 2011’de oyunculuk macerası sona erince, seri büyük bir ivme düşüşü yaşadı.

Harry Potter serisini genişletmeye yönelik mevcut planın, Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav tarafından ortaya atıldığı bildirildi. Jack Thorne tarafından yazılmış olan The Cursed Child, Ölüm Yadigarları’ndan 19 yıl sonrasını anlatıyor. Asıl tiyatro amaçlı yazılan bu eser, Harry’nin oğlu Albus Severus Potter‘ı konu alıyor. Ancak bir şekilde Draco Malfoy ve serinin ana üçlüsü de bu esere dahil oluyor.

Harry Potter The Cursed Child, Rowling’in Onayını Bekliyor

Eğer proje onaylanırsa, film 2025’e kadar kesin bir şekilde çıkış yapmayacak. Filmlerin yanında serinin kitap satışları hız kesmeden devam ediyor ve ayrıca Hogwarts Legacy’nin yeni nesil konsollarda yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ek olarak Warner Bros. Discovery, Universal tema parklarındaki Potter alanlarından da bolca ekmek yiyor. Hogwarts ile ilgili içeriklere olan talep hala devam ediyor ve stüdyo da doğal olarak bundan faydalanmak istiyor.

Genelde stüdyolar uzun bir aradan sonra yeniden yapımlar piyasaya sunduğunda büyük başarısızlıkla karşılaşıyor. Ayrıca yapımda Rowling’in onayı olmadan çalışmak, projeye büyük zarar verebilir. Çünkü Rowling, stüdyodan gelen mesajlarına ve fikirle ilgili yapılan sunumların hiçbirine karşılık vermiyor. Yazarın olası bir yapım için onay verip vermeyeceği hala kesin değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.