The Game Awards 2022 İzlenme Rekoru Kırdı

0 10

Bugünki makalemizde sizlere The Game Awards 2022 İzlenme Rekoru Kırdı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda The Game Awards 2022 İzlenme Rekoru Kırdı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Takip edenlerin bileceği suretiyle The Game Awards 2022, birçok değişik platformda canlı olarak yayınlanmıştı. Etkinlik, gösterinin yayınlandığı tüm platformlarda birleşik seyirci sayıları açısından yeni bir üstün derece elde etti. Gösteriden saatler sonrasında Geoff Keighley, The Game Awards 2022‘nin önceki rekorları çoktan geçmiş olabileceğine dair bir tweet attı ve şimdi etkinliğin resmi seyirci sayıları açıklandı.

Gosteri, hayranlar içinde hala kritik edilmeye devam ediyor. Gerek duyurulan projeler ve renkli konserler gerekse de yayını trolleyen çocuk, oyun gündeminde hala bahsedilen mevzular içinde.

The Game Awards 2022 İzlenme Sayıları

The Game Awards 2022, 30’dan fazla değişik akış platformunda dünya genelinde 103 milyon şahıs tarafınca canlı izledi. Bu seneki seyirci sayısı, geçen yıla nazaran izlenme sayısında yüzde 21’lik bir artış yaşadı. Ek olarak Twitter’da, #TheGameAwards trendlerde 1 numaraya terfi etti ve hashtag’i kullanımı 2021’den itibaren yüzde 31 arttı.

YouTube’da etkinliği izleyen şahıs sayısı 603.000’i bulurken, Steam Deck kapmak için Steam’de yayını izleyen sayısı 9.5 milyona ulaşmıştı. Twitch, 2021’e nazaran yüzde 20’lik bir artışla platform genelinde 1.9 milyon eşzamanlı seyirciye sahipti. Etkinlik; Hades 2, Armored Core 6, Death Stranding 2 ve öteki oyun tanıtımlarına ev sahipliği yapmış oldu. Sadece geceyi garip kılan, Christopher Judge‘ın uzun hitabı, orkestrada yer edinen Flute Guy ve sahneye çıkan alakasız genç oldu.

Uzun devam eden pandemi sürecinde yaşadığımız etkinlik özlemi, rakamlarla kendini göstermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.