The Last of Us Steam Deck’te Çalışacak

0 9

Bugünki makalemizde sizlere The Last of Us Steam Deck’te Çalışacak ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda The Last of Us Steam Deck’te Çalışacak ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Kıyamet sonrasında geçen ve duygusal bir hikayeye haiz olan The Last of Us gelecek yıl 3 Mart’ta PC’ye gelecek. Oyunun çıkış yapacağı tarih, 8 Aralık’ta gerçekleşen The Game Awards 2022’de etkisi altına alan bir video vesilesiyle duyuruldu. Şu anda Steam’de 599 TL’ye ön siparişe oluşturulan oyun, açıklananlara nazaran Steam Deck’te oynanabilecek.

Haber direkt Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann’dan geldi. Oyunun Steam Deck uyumluluğunu soran bir hayrana cevap veren Druckmann, “Ellie ve Joel, Steam Deck’i süsleyecek… Merak etmeyin!” yanıtını verdi. Bu yüzden oyun gelecek yıl PC’ye çıktığında, Steam Deck sahipleri öyküsünü yanında taşıyabilecek.

PC Oyuncuları The Last of Us’ı Bekliyor

Druckmann oyunun Steam Deck için iyi mi güncelleneceğini belirtmedi. Hayranlar küçük bir ekranda iyi mi The Last of Us oynayabilecekleri mevzusunda endişeli sadece Deck’in yeni nesil bir oyuna uyum sağlayabilecek olması bile büyük bir başarı. Sony ve öteki firmalar yeni oyunlar için 70 dolardan fiyatlandırma yapsa da The Last of Us Steam’de 60 dolardan çıkış yapmış oldu.

Oyun genel olarak başarıya ulaşmış eleştiriler almasa da hikayesi ve performansı ile oyunculardan tam not almayı başardı. Ek olarak PC’ye gelecek Sony oyunları içinde Returnal da bulunuyor. Oyunun yakın gelecekte PC’ye geleceği söylendi sadece resmi çıkış zamanı belirtilmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.