TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

0 13

Bugünki makalemizde sizlere TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır? ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır? ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

TikTok profil görüntüleme nedir detaylarıyla anlatıyoruz. TikTok’un yüz milyonlarca kullanıcısı var ve bu platform içerisinde bir içerik üreticisi olmaya veya hayran kitlesi oluşturmaya çalışıyorsanız, muhtemelen hangi kullanıcıların profilinizi ziyaret ettiğini bilmek isteyeceksiniz.

TikTok profile bakanları görmek için yerleşik olarak bir özelliği sahip. Uygulama, sizin için son 30 gün içinde profilinizi ziyaret eden kullanıcıların bir listesini oluşturur. Burada kafa karıştıran ve birçok insanı yanılgıya düşüren en önemli nokta ise yalnızca ‘Görüntüleme Geçmişi‘ özelliği açık olan kullanıcıların listelenmesi ve çoğu kişinin bu ayrıntıyı gözden kaçırması.

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

TikTok, kullanıcıların profillerini kimin görüntülediğini görmesine izin verse de, bu özelliğin varsayılan olarak açık olmadığının altını çizelim. Özelliği etkinleştirmeniz gerekecek, o yüzden önce bunu yapalım:

 • TikTok uygulamasını açın. Sağ alt köşedeki profil simgesine dokunarak profilinize gidin.
 • Ekranın sağ üst kısmındaki ayak izleri simgesine dokunun ve ardından Aç’ı seçin.
 • Son 30 gün içinde profilinize bakan herkesin bir listesini göreceksiniz.
 • Bu sayfadan profilinize giren kişilerin profillerini görüntüleyebilir, takip edebilir veya mesaj atabilirsiniz.

TikTok profilime bakanlar gözükmüyor diyorsanız, aşağıdaki alternatif adımları deneyerek özelliği bir kez daha aktif etmeyi deneyebilirsiniz:

 • TikTok’u açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
 • Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun.
 • Ekranın altında görünen açılır pencerede Ayarlar ve Gizlilik‘i seçin.
 • Gizlilik‘e dokunun.
 • En alta kaydırın ve Profil Görünümleri‘ne dokunun.
 • Profil görünümlerini etkinleştirmek için sağ üstteki anahtarı değiştirin ve açık konuma getirin.

Elbette, profil görünümlerini etkinleştirdiğinizde, başkaları da profillerini görüntülediğinizi görebilecek. Bu nedenle, anonim olarak platformu kullanmaya çalışıyorsanız, bu özelliği kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Özelliği nasıl kapatabileceğinizi ise aşağıda anlattık.

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Kapatılır?

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

Eğer TikTok’ta tamamen anonim olarak gezmeyi hedefliyorsanız, yukarıdaki anlattığımız adımların tam tersini uygulamanız gerek. Aşağıda, Profil Geçmişi özelliğini kapatmayı kısaca anlattık:

 • TikTok uygulamasını açın. Sağ alt köşedeki profil simgesine dokunarak profilinize gidin.
 • Ekranın sağ üst kısmındaki ayak izleri simgesine dokunun ve ardından Aç’ı seçin.

TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor?

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen TikTok profil görüntüleme yok diyorsanız, 16 yaşından küçük olduğunuz veya 5.000’den fazla takipçiniz olduğu için TikTok’ta profil görüntülemelerini göremezsiniz. TikTok’a göre profil görüntüleme geçmişi özelliğine yalnızca 16 yaş ve üstü kullanıcılar erişebilir. Ayrıca, özelliğe erişmek için 5.000’den az takipçinizin olması gerek.

Yaşınızı, TikTok profiliniz > Menü > Ayarlar ve gizlilik > Hesabı yönet > Doğum tarihiniz üzerinden ayarlayabilirsiniz. Doğum tarihinizi zaten ayarladıysanız, uygulamada değiştiremezsiniz. Bunun yerine hesap bilgilerinizi değiştirmek için TikTok ile iletişime geçmeniz gerekecek.

Bu gereksinimler TikTok uygulamasında belirtilmemiş, bu nedenle birçok kullanıcının profil görüntüleme geçmişi özelliğine neden erişemedikleri hakkında hiçbir fikri yok ancak TikTok Profil Görüntüleme özelliği gözükmüyorsa ya 16 yaşından küçüksünüz ya da 5.000’den fazla takipçiye sahipsiniz demektir.

TikTok Profil Görüntüleme Neden Yok?

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

Tüm bunlara rağmen hala özelliğe erişemiyorsanız, TikTok’ta görünmeyen profil görüntüleme geçmişini düzeltmek için TikTok ile iletişime geçmeniz veya yeni bir hesap oluşturmanız gerek. TikTok ile uygulama üzerinden veya geri bildirim formunu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Uygulamayı kullanıyorsanız profilinize gidin > Menü > Ayarlar ve gizlilik > Sorun bildir kısmını kullanabilirsiniz. Doğum tarihinizi yanlış bir şekilde 16 yaş ve altı olarak ayarladıysanız, TikTok’tan bunu değiştirmesini istemeniz gerek. Öte yandan doğum tarihinizi 16 yaş ve üstü olarak ayarladıysanız ancak profil görüntüleme geçmişi seçeneği hala yoksa, TikTok’tan sizin için düzeltmesini istemeniz gerek.

Bununla birlikte, 5.000 veya üzerinde takipçiniz varsa, hesabınız bu özellik için uygun olmayacak. Durum buysa ve hala tiktok profilime bakanlar gözükmüyor diyorsanız, başka bir TikTok hesabı oluşturmanız veya 5.000’den az takipçisi olan bir hesap kullanmanız gerek.

TikTok Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

TikTok profil görüntüleme özelliğinden endişe ettiğiniz için buradaysanız ve bu sizi rahatsız ediyorsa, burada hesabınızı güvenceye almanın bazı yollarını gözden geçirelim. Öncelikle, hesabınızı Gizli olarak ayarlayabilirsiniz.

TikTok’ta ünlü olmak istiyorsanız, bu muhtemelen pek iyi bir çözüm değil ancak sıradan kullanıcılar için mükemmel bir seçenek. Hesabınızı Gizli olarak ayarlamak, siz her kullanıcının takip isteğini onaylamadığınız sürece hiç kimsenin içeriğinizi göremeyeceği anlamına gelir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıkladık:

 • Uygulamanın sağ alt köşesindeki Profilim simgesine dokunun.
 • Ardından, sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun.
 • Gizlilik’i seçin.
 • Gizlilik hesabı bölümünde, hesabınızı gizli yapmak için düğmeyi değiştirin.

Bu şekilde, TikTok profil görüntüleme ayarından paçayı kurtarabilirsiniz ve kimin profilinde gezdiğinizi kimse göremez. Tabii ki, yukarıdaki adımlar herkesin ihtiyaçları için işe yaramaz. Dolayısıyla, profilinizi takip ettiğini düşündüğünüz yalnızca birkaç kullanıcı varsa, bunun yerine hesaplarını engelleyebilirsiniz.

TikTok’ta Engelleme Nasıl Yapılır?

TikTok Profil Görüntüleme Nasıl Açılır?

TikTok profile bakanları görme işine izin verdiği gibi, spesifik olarak bazı kişileri engelleyebileceğiniz de bir platform olduğu için hesabınızı tamamen Gizli olarak ayarlamanıza gerek kalmaz.

TikTok kullanıcılarını engellemek, gönderilerinizi kimlerin göreceğini kontrol etmek için muhtemelen en iyi seçenektir ve yine de hesabınızı herkese açık tutabilirsiniz. Elbette, hiçbir şey kullanıcının farklı bir profil kullanmak gibi başka şekillerde hesabınızı takip etmesini engelleyemez. Belirli kullanıcıları engellemek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Engellemek istediğiniz kişinin profilini ziyaret edin.
 • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
 • Açılır pencerede Engelle’yi seçin.

TikTok profil görüntüleme özelliği ile ilgili tüm yapabileceğiniz işlemleri sizlere anlattık. Profilinize bakanları göremiyorsanız izlemeniz gereken adımların üzerinden geçtik ve profilinize giren herkesi görebilmek için neler yapmanız gerektiğinin altını çizdik.

Soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorumlar kısmını kullanabileceğinizi unutmayın. Son olarak, TikTok Profil Fotoğrafı Büyütme, Tiktok Hesap Uyarısı Kaldırma, TikTok Keşfet Saatleri ve TikTok Hediye Fiyatları gibi içeriklerimize de göz atabilirsiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.