TIME Dergisine Göre Yılın En İyi 10 Oyunu

0 14

Bugünki makalemizde sizlere TIME Dergisine Gore Senenin En İyi 10 Oyunu ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda TIME Dergisine Gore Senenin En İyi 10 Oyunu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

2020 senesinde patlak veren COVID-19 salgının en fazla etkilediği alanlardan biri de video oyun sektörü olmuştu. Geliştirme sürecinin sekteye uğraması sonucu birçok oyun ertelenmek mecburiyetinde bırakıldı. Pandeminin tesirini yavaş yavaş yitirmesiyle eski formlarını yakalayan stüdyolar, bu yıl bizleri daha çok oyunla tanıştırdı.

Bunların içinde Gotham Knights ve Sonic Frontiers şeklinde beklentileri tam olarak karşılamayan oyunlar olduğu şeklinde, God of War Ragnarök ve Elden Ring şeklinde şaheserler de içeriyor. Normal olarak Stray ve Sifu dahil oyuncuları mest eden yapımları da unutmamak lazım.

Hem konsol hem de PC tarafında şahane yapımların çıkmış olduğu bir yılı geride bırakırken, TIME dergisinin klasikleşen senenin en iyi 10 oyunu listesine bakma vakti geldi. Zirvede, usta öykü anlatımı, görkemli görselleri ve coşku dolu aksiyon sekanslarıyla fanatik bırakan God of War Ragnarök var. İkinci sırada, aynı kalitede bir edinim yaşatan bir başka PlayStation hususi oyunu Horizon Forbidden West bulunuyor.

God of War Ragnarök, Senenin Oyunu Seçildi

Üçte, Supermassive Games tarafınca geliştirilen sinematik korku oyunu The Quarry yer alırken, onun derhal arkasında senenin satış rekorları kıran yapımı Elden Ring‘i görüyoruz. Beşinci olarak, bir kediyi denetim ettiğimiz siberpunk temalı Stray seçilmiş. Uzun bir bekleyişten sonrasında çıkan The Last of Us Part I ve Sifu, sırasıyla altıncı ve yedinci basamaklarda.

Resident Evil Village’ın ek paketi Shadows of Rose, kendine sekizinci sırada yer bulurken, LEGO Yıldız Wars: The Skywalker Saga dokuzuncu oluyor. TIME dergisine nazaran senenin en iyi 10 oyunu sıralaması, 1987 yılında yapılmış aynı adlı çizgi film serisinden esin alan arcade seçimi TMNT: Shredder’s Revenge ile tamamlanıyor. Listenin tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

TIME’a nazaran senenin en iyi 10 oyunu:

  1. God of War Ragnarök
  2. Horizon Forbidden West
  3. The Quarry
  4. Elden Ring
  5. Stray
  6. The Last of Us Part 1
  7. Sifu
  8. Resident Evil Village: Shadows of Rose
  9. LEGO Yıldız Wars: The Skywalker Saga
  10. TMNT: Shredder’s Revenge
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.