Twitch Kalkan Modu Nedir, Nasıl Etkinleştirilir?

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Twitch Kalkan Modu Nedir, Iyi mi Etkinleştirilir? ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Twitch Kalkan Modu Nedir, Iyi mi Etkinleştirilir? ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Twitch Kalkan Modu adlı yeni özelliği ile yayıncılar rahat bir nefes alacak. Şirket, kullanıcılarını platformda oluşan nefret baskınlarından korumak için Kalkan Modu’nu tanıttı. Yeni özellik, yayıncıların ve moderatörlerin, izleyicilerin tacizini önlemeye destek olmak için yayınları esnasında güvenlik ayarlarını uygulamasına olanak tanıyacak.

Bu ayarları istediğiniz kadar kuvvetli olacak şekilde yapılandırabileceğiniz benzer biçimde, yayınınıza yalnızca belirli kişilerin yorum yapmasını sağlayabileceksiniz. Twitch Kalkan Modu’nu etkinleştirmek asla oldukça kolay ve istediğiniz süre da kapatabileceksiniz. Kolay uygulama ile nefret baskınlarının kontrolden çıkmasını önleme kabiliyeti ile bu yeni özellik, her Twitch yayıncısının vasıta setinin vazgeçilmezi olmalı.

Twitch Kalkan Modu Iyi mi Açılır?

Açtığınız gösterim esnasında Kalkan Modunu etkinleştirmek için evvel etken etmeniz gerek. Kalkan Modunu Kanal Menünüzden, Gösterim Yöneticinizden yada moderatör sayfasından da etkinleştirebilirsiniz.

  • Twitch Kalkan Modunu etkinleştirmek için bir sohbete gidin ve “/shield” yazın. Derhal tesirini gösterecek ve yayınınız korunmaya başlamış olacak. Arzu ettiğiniz güvenlik ayarlarını size vermesi için Kalkan Modunun ayarlarını da yapılandırabilirsiniz.

Beklenmedik bir nefret baskını esnasında güvenlik ayarlarının güçlendirilmesi gerekebileceği ihtimaline karşı, bu ayarları gösterim esnasında da değiştirebilirsiniz.

Kalkan Modunu istediğiniz süre kapatmak için, Kalkan Modunu dönem dışı bırakmak için “/shieldoff” yazabilirsiniz. Sohbette Kalkan Modunun etkin bulunduğunu gösteren mor pencereyi de seçebilirsiniz.

Son olarak, “Aç” düğmesinin yanında Kalkan Modunu kapatma seçeneği de olacak. Kalkan Modu, yayıncının meşgul olması durumunda bir moderatör tarafınca da dönem dışı bırakılabilecek.

Twitch Kalkan Modu Ayarları Neler?

Twitch Kalkan Modu

Kalkan Modu ile cümleleri toplu olarak yasaklayabilir ve bir tek belirli bir süre sizinle beraber olan izleyicilerin söyleşi etmesine izin verebilirsiniz. Ek olarak ilk kez söyleşi edenleri engelleyebilir yada sohbetinizde kelimeler ve/yada ifadeler isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Seçenekleri kontrol etmek ve sizin için neyin işe yaradığını görmek için birazcık süre ayırmalısınız. Oldukca fazla nefret baskını yaşarsanız daha sıkı ayarlar kullanabilirsiniz sadece yaklaşan herhangi bir mesele görmüyorsanız Kalkan Modunu da dönem dışı bırakabilirsiniz.

Artık Kalkan Modunu iyi mi açıp kapatacağınızı bildiğinize gore, bu sonucu kendiniz verebilirsiniz yada moderatörlerinizin size yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.