Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

0 11

Bugünki makalemizde sizlere Twitch Reklam Engelleme Iyi mi Yapılır? (Mobil ve Masaüstü) ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Twitch Reklam Engelleme Iyi mi Yapılır? (Mobil ve Masaüstü) ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Twitch reklam engelleme şekilleri ile siz de reklamsız gösterim seyredebilirsiniz. Gösterim öncesi, yayının ortasında yada en keyifli yerlerde karşınıza çıkan reklamlardan bıktığınızı biliyoruz. Hem mobil hem de masaüstü platformlarda bu problemi çözüyoruz.

Twitch reklamları engelleme dendiği süre her insanın aklına ilkin ‘adblock’ olarak tabir ettiğimiz reklam engelleyici uygulamalar gelse de, başvurabileceğiniz tek yöntem bu değil. Bazı internet sayfaları ve kaliteli VPN programları ile reklamları engelleyebilirsiniz. Ek olarak, sevdiğiniz yayıncılara abone olarak da, onları izlerken reklamsız gösterim tadı yaşayabilirsiniz.

Twitch Reklam Engelleme Iyi mi Yapılır?

 • 1- VPN Kullanarak Konum Değiştirin (PC ve Mobil)
 • 2- Twitch Reklam Engelleyici Kullanın (PC)
 • 3- Reklam Engellemiş olan Tarayıcı İndirin (PC ve Mobil)
 • 4- Proxy Yazılım Kurun (PC)
 • 5- Twitchls Kullanın (PC ve Mobil)
 • 6- Twitch Turbo Abonesi Olun (PC ve Mobil)
 • 7- Yayıncıya Abone Olun (PC ve Mobil)
 • 8- Adguard Uygulamasını İndirin (iOS ve Android)

1- VPN Kullanarak Konum Değiştirin (PC ve Mobil)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Twitch reklam engelleme mobil için birazcık daha zor olsa da, VPN ile kolayca reklamsız gösterim seyredebilirsiniz. VPN, size alternatif bir IP adresi sağlayarak değişik bir ülkedeki bir sunucuya bağlayacak. Bunu yapıyoruz şu sebeple Türkiye’nin aksine Polonya benzer biçimde bazı ülkelerde yayınlarda reklam yok.

VPN kullanarak IP konumunuzu bu ülkelerden birine değiştirebilir ve her türlü Twitch reklamını kalıcı olarak engelleyebilirsiniz. Polonya, Rusya, Ukrayna, Sırbistan, Kolombiya ve Kosta Rika benzer biçimde ülkelere bağlanabilirsiniz. Bağlandığınız ülkeye bağlı olarak tavsiyeler sekmenizin değiştiğini görebilirsiniz, sadece gene de Türk yayıncıların tümünü seyredebilirsiniz.

En İyi Parasız VPN Programları içeriğimiz ile en iyi VPN yazılımlarını kullanarak reklamlardan kurtulabilirsiniz.

2- Twitch Reklam Engelleyici Kullanın (PC)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Twitch reklam engelleme programı kullanarak sayfa içi reklamları süratli bir halde önleyebilirsiniz. Parasız, güvenli ve dakikalar içinde kurulumu kolay bu programlar ile reklamlardan kurtulabilirsiniz. Mevcut en etkili reklam engelleme uzantısı, Chrome, Firefox, Microsoft Edge ve Opera’da bulunan açık kaynaklı bir tarayıcı uzantısı olan uBlock Origin. Uygulama ile Twitch reklamları engelleme adımları:

 • uBlock Origin’in internet sayfasına gidin ve tercih ettiğiniz tarayıcının bağlantısını bulun.
 • Reklam engelleyiciyi açın.
 • Reklam engellemeyi etkinleştirmek için tarayıcınızın vasıta çubuğuna gidin ve uBlock Origin’in güç simgesine tıklayın.
 • Twitch’e gidin ve reklamsız yayınların tadını çıkarın.

3- Reklam Engellemiş olan Tarayıcı İndirin (PC ve Mobil)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Twitch mobil reklam engelleme şekillerinden en kolay olanı tarayıcınızı değiştirmektir. Uygulama yerine, yayınları tarayıcıdan seyredebilirsiniz. Sayfadaki Twitch reklamlarını engellemek için Opera ve Brave benzer biçimde web tarayıcıları, tüm üçüncü taraf reklamlarını ve izlemeyi varsayılan olarak engeller, kısaca Twitch’te herhangi bir kesinti olmadan gezinebilirsiniz.

Bu yöntem, entegre videodan ilkin gösterilen reklamları ve videonun ortasında gösterilen reklamları engelleyemez sadece gene de bir çok sinir bozucu reklamdan kurtulabilirsiniz. Bunun yerine, en kolay kuruluma haiz olduğu ve çevrimiçi gizliliğinizden yada güvenliğinizden taviz vermeyeceği için Brave’i kullanmanızı tavsiye ederiz:

 • Tarayıcının indirme sayfasına gidin. Brave tarayıcısını tavsiye ederiz.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonrasında kurulum dosyasını çalıştırın.
 • Brave, kurulumun ötesinde herhangi bir kurulum gerektirmez.
 • Yeni tarayıcınızda Twitch’i arayın, sayfada artık herhangi bir reklam gösterilmeyecek.

4- Proxy Yazılım Kurun (PC)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Proxy, siz ve bağlanmak istediğiniz internet sayfası içinde aracı görevi görür ve Web trafiğiniz, sizin adınıza internet sayfalarına bağlanan bir proxy sunucusu üstünden yönlendirilir. Bağlanmak istediğiniz internet sayfası yalnızca proxy sunucunuzun IP adresini görerek sanal konumunuzu yansılamak etmenize olanak tanır.

VPN kullanmaya benzer şekilde, Twitch’te reklam vermekten muaf olan bir ülkeye bağlanmak için bir proxy sunucusu kullanabilirsiniz. Bu, tüm Twitch reklamlarını engellemenin ekonomik bir yoludur, sadece proxy yazılımları VPN hizmetleri kadar güvenli değil. Biz ‘Purple Ad Blocker’ tavsiye ediyoruz sadece mesuliyet sizin. Proxy ile Twitch reklam engelleme için:

 • Purple Ads engelleyicinin Chrome yada Firefox uzantısına ulaşın.
 • Uzantıyı tarayıcınıza ilave edin.
 • Proxy otomatikman etkinleşecek.
 • Twitch artık herhangi bir reklam göstermeyecek.

5- Twitchls Kullanın (PC ve Mobil)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Twitchls, gömülü bir video oynatıcısında Twitch yayınlarını açmanıza müsaade eden açık kaynaklı bir platform. Bu, tüm Twitch reklam türlerini engelleyecek sadece bazı kısıtlamalarla karşı karşıya kalacaksınız. Kanal Puanları ve Twitch Ganimetleri benzer biçimde etkileşime dayalı ödüller engellenecek sadece gene de yayının sohbetine erişebilirsiniz.

 • Düzgüsel bir Twitch URL’si şu şekildedir: twitch.tv/channelname
 • .tv’yi ls.com ile değiştirerek reklamsız yeni bir pencereye erişebiliriz.
 • Yeni URL şöyleki olacak: twitchls.com/channelname.

6- Twitch Turbo Abonesi Olun (PC ve Mobil)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Twitch’te oldukça fazla kanal izliyorsanız ve oldukça fazla reklama maruz kalıyorsanız, bu kanalları tüm kanallardan kaldıran Twitch Turbo’ya abone olabilirsiniz. Yalnızca oldukça ender durumlarda reklam görürsünüz sadece Turbo ile Twitch reklam engelleme birazcık tuzlu. Twitch reklamları engelleme şekillerinin en maliyetlisi bu.

Abonelik tutarı 8.99 dolar kısaca günümüz döviz kuru ile aşağı yukarı 170 TL benzer biçimde bir maliyeti var diyebiliriz. Tüm reklamlardan kaçınmak ve hususi kullanıcı adı rengi benzer biçimde ek özelliklerden yararlanmak için bu aboneliğe başvurabilirsiniz. Buradan daha çok data alabilirsiniz.

7- Yayıncıya Abone Olun (PC ve Mobil)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Yalnızca birkaç Twitch kanalı izliyorsanız ve reklamlardan tamamen kaçınmak istiyorsanız yayıncılara abone olabilirsiniz. Twitch abonelikleri yayıncıya finansal olarak destek olmakla kalmayacak, bununla beraber kanalın ifadelerini ve öteki avantajları da kullanabileceksiniz. Özetle, Twitch reklam engelleme için üçüncü taraf yazılımlara güvenmiyorsanız, en ucuz yöntem bu.

Amazon Prime’ınız var ise, onu Prime Gaming platformuyla senkronize edebilir ve ayda bir kanala ücretsiz bir şekilde abone olabilirsiniz. Ek olarak, yayıncılara abone olmanın maliyeti yalnızca 9.99 TL olduğundan pek bir maliyeti de yok. Twitch reklam engelleyici arama yerine abone olmayı seçebilirsiniz.

8- Adguard Uygulamasını İndirin (iOS ve Android)

Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? (Mobil ve Masaüstü)

Twitch mobil reklam engelleme için çoğu zaman Android’e yönelik olsa da, iOS için de reklam engelleme yazılımları mevcut. Aşağıdaki işlemleri tamamlayarak Android ve iOS cihazlarda Twitch reklamları engelleme adımları ise şöyleki:

 • AdLock uygulaması yada Adguard uygulaması benzer biçimde bir reklam engelleme uygulaması indirin.
 • Etkinleştirmek için uygulamayı iOS yada Android cihazınızda uygulamayı açın.

Bu uygulamalar, Twitch’te en sevdiğiniz yayıncıları izlediğinizde reklamları engelleyecek. Eğer iPhone kullanıyorsanız, reklam engelleme uygulamaları yalnızca Twitch’i Safari üstünden izliyorsanız çalışacak, bunun da altını çizelim. Android kullanıyorsanız Twitch uygulamasındaki reklamları dönem dışı bırakabilirsiniz.

Twitch reklam engelleme yöntemlerini anlattığımız makalemizin sonuna geldik. Son olarak, Twitch Kalkan Modu Nedir, Iyi mi Etkinleştirilir? ve Twitch’teki En Popüler 5 Hot Tub Yayıncısı içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.