Twitch’e Canlı Tepki Özelliği Geliyor!

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Twitch’e Canlı Tepki Özelliği Geliyor! ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Twitch’e Canlı Tepki Özelliği Geliyor! ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Twitch‘in, izleyicilerin çeşitli emojiler kullanarak izledikleri içeriğe anonim olarak tepki vermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik sunacağı bildirildi. Bu yeni özellik, bir topluluğa en sevdikleri yayıncıyla etkileşime girmesi için ek araçlar getirecek ve içerik oluşturuculara izleyicilerinin davranışlarını anlamaları için daha doğru yollar sağlayacak.

Twitch, yayın hizmetini büyütmek ve geliştirmek için düzenli olarak yeni özellikler tanıttı. Geçtiğimiz ay şirket, yeni Sabit Mesaj özelliği ile yayıncıların sabitlenmiş mesajları çok daha net görebilmesini mümkün kıldı. YouTube’da zaten mevcut olan bu seçenek, görüntüleyenlerin mesajlarından birini öne çıkarmak için tek seferlik bir ücret ödemesine olanak tanıdı.

Twitch ‘Emojili Canlı Tepki’ Özelliği Nedir?

Zach Bussey, Twitch’in izleyicilerin bir canlı yayına anonim olarak tepki verebilecekleri bir özellik getireceğini açıkladı. Canlı Tepki, kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği “Abartma”, “Komik”, “N’aber?”, “Hayır!” ve “Beğendim” gibi farklı tepkilerle birlikte gelecek. Facebook Tepkileri özelliğine benzer şekilde, özel emojiler ise bu sözcükleri temsil edecek.

İzleyiciler, suistimali önlemek için iki etkileşim arasında beş dakikalık bir bekleme süresi ile Twitch’in içeriğine gerçek zamanlı olarak tepki verebilecek. İçerik oluşturucuları, oturum bittiğinde izleyicilerinin yayınlarına nasıl tepki verdiğini keşfedecek. Zach Bussey tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre yayıncılar, belirli bir zaman diliminde her bir reaksiyonun kaç kez seçildiğini gösteren bir çubuk grafiğe erişebilecek.

İçerik oluşturucular daha sonra daha fazla analiz için bu verileri dışa aktarma veya ilgili VOD sayfasına erişme seçeneğine sahip olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.