Twitch’ten Çocukları Korumak İçin Önemli Adım

0 11

Bugünki makalemizde sizlere Twitch’ten Çocukları Korumak İçin Önemli Adım ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Twitch’ten Çocukları Korumak İçin Önemli Adım ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Twitch, sitede çocukları koruyacağını umduğumuz bazı değişiklikler getirerek insanları çevrimiçi ortamda güvende tutmayı taahhüt etti. Platformda çok sayıda popüler yayıncı olduğu göz önüne alındığında, milyonlarca kullanıcı her ay favori içerik oluşturucularını izlemeye devam ediyor. Tabii ki, popüler web sitesi kendi sorunlarıyla birlikte gelen bir dizi genç izleyiciyi de kendisine çekti.

Twitch, tartışmalara yabancı değil. Son zamanların en büyük tartışması, Adin Ross ve xQc gibi büyük isimlere kazançlı sponsorluk anlaşmaları sunulan kumar yayınlarıydı. Geçtiğimiz sene ise özellikle LGBTQI+ topluluğunda birçok kişinin bir dizi nefret dolu mesaja maruz kaldığı geçen yılki “nefret baskını” skandalı yaşandı.

Twitch, Radikal Çözüm Yöntemleri Uygulayacak

Bugün ise şirket, sitesinde daha da fazla insanı korumaya çalışıyor gibi görünüyor ve çocukları daha iyi korumak için bazı değişiklikler uygulanıyor. Son güncelleme, 13 yaşın altındaki kullanıcıları tespit etmeye ve bu hesapları sonlandırmaya yönelik “sinyalleri genişletmeyi” içeriyor. Reşit olmayanların yaşı yanlış olan profilleri kullanarak canlı yayın yapmalarını önlemek için zorunlu “telefon doğrulama gereklilikleri” de yapılacak.

Şirket ayrıca, reşit olmayan kullanıcıları içeren örneklere umarım öncelik vermek için “belirli kullanıcı raporlarını gözden geçirmek” için moderasyon teknolojisini iyileştireceğini söylüyor.

Bu yeni önlemlerin ne kadar iyi sonuç vereceği zamanla görülecek. Yakın tarihli bir rapor, Twitch‘te yaklaşık 2000 kişi civarında çocuklara karşı kötü niyetli insanın bulunduğunu gösterdi ve bu da binlerce çocuğun hedef alınabileceği endişesini beraberinde getirdi.

Bu, yayın hizmetinin harekete geçmesine açıkça neden oldu ve Twitch’in ürün şefi Tom Verrilli, rapora yanıt olarak “bu kişilerin tek bir örneği bile iğrenç” ifadelerini kullandı. Platformun son blog yazısı, reşit olmayan kullanıcıları koruma çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek sonlandırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.