Twitter Karakter Sınırı İçin Astronomik Artış

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Twitter Karakter Sınırı İçin Astronomik Artış ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Twitter Karakter Sınırı İçin Astronomik Artış ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Twitter CEO’su Elon Musk, tweetlerde sınırı olan olan karakter sayısını artıracak şeklinde görünüyor. CEO olarak atandığı günden bu yana yaptıklarıyla gündemden düşmeyen Musk, tweetlerdeki karakter sınırını 4000’e çıkaracağını kabul etti. Karakter sınırının 14 kat birden artacak olması ise, söz mevzusu Musk olunca asla şaşırtmadı.

Bir Twitter kullanıcısıTweetlerdeki karakter sayısının 280’den 4000’e çıkacağı doğru mu?’‘ diye sordu ve CEO Elon Musk, ”Evet.” yanıtını verdi. Kasım ayında şirket, planları içinde karakter artışının da bulunduğunu belirtmişti. Sadece açıklanan sınır ortalama 1000 karakterdi. Kati sayı ne olursa olsun, artık daha uzun tweetler göreceğimiz kati.

Twitter CEO’su Çalışanları Dava Ediyor

Platformun bu artışı ne vakit uygulayacağına dair herhangi bir tarih yok. Aslına bakarsak bakıldığında resmi bir izahat da yok bundan dolayı Elon Musk yalnız dalga geçiyor da olabilir. Hafta sonu Musk’ın basına konuşan Twitter çalışanlarını dava etmekle tehlike arzettiği bildirildi. Bu yüzden iş adamının şu anda kafası birazcık meşgul.

Platform, 2017’de o zamanki CEO Jack Dorsey yönetiminde karakter sayısını 140’tan 280’e çıkarmıştı. Bir çok şahıs o sırada platformun bu yeniliğini pozitif karşılamamıştı sadece kullanıcılar zaman içinde benimsedi. Fakat o zamanki artış iki kat olacak şekilde gerçekleşmişti. Twitter, doğası gereği aslına bakarsan anlık durum bildirimlerine uyum sağlayacak şekilde geliştirilen bir platform. Bu da bence yüksek kişiliklerle bozulabilecek bir durum. Doğrusu toplumsal medya platformunu hususi kılacak bir seçeneğin kalkması pek pozitif olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.