Twitter’a Mavi ve Griden Sonra Şimdi de ‘Sarı Tik’ Geliyor

0 13

Bugünki makalemizde sizlere Twitter’a Mavi ve Griden Sonra Şimdi de ‘Sarı Tik’ Geliyor ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Twitter’a Mavi ve Griden Sonra Şimdi de ‘Sarı Tik’ Geliyor ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Twitter Blue abonesi olan herkesin mavi tik almasının ardından yaşanan kriz sonrası, Elon Musk mavi tik alma işlemini durdurmuştu. Açıklanan yeni habere göre ise Twitter’da çok renkli bir doğrulama sistemi uygulanacak. CEO Elon Musk, bu plan kapsamında şirketlerin sarı bir onay işareti alacağını, hükümet yetkililerinin gri bir onay işareti alacağını ve önde gelen hesapların mavi onay işareti alacağını söyledi.

Ancak yapılacak bu yenilik yine mavi tik krizi doğuracak gibi görünüyor. Her ne kadar farklı gruplara farklı renk tahsis edilse de, ünlüler Blue aboneleriyle aynı renk işarete sahip olacak. Musk, bu yenilik sunulmadan önce tüm doğrulamaları manuel olarak yapacağını bildirdi. Devamında ise CEO, bireylerin belirli bir organizasyonun parçası olup olmadıklarını belirtmek için ikinci bir küçük logoya sahip olabileceklerini açıkladı.

Twitter Blue Yeniliklerle Dolu Olacak

Kişisel sayfaya eklenecek olan bu ikinci işaretin, bağlantılı olan kurum tarafından onaylanması gerekecek. Tahminimce ülkemizde bulunan Haluk Levent- Ahbap gibi kurumların sembolleri yer alacak. Bu yeni doğrulama şeması, büyük ihtimalle 29 Kasım’da başlayacak.

Blue aboneliği değişikliklerinden bir diğeri spam ve sahte hesaplar için şart koşulacak bekleme süresi. Geçen hafta şirket abonelik şartlarını değiştirdi. Böylece yeni oluşturulan hesaplar, Twitter Blue aboneliği satın almak için için hesap oluşturma tarihinden itibaren 90 gün bekleyecek.

Bugün erken saatlerde CEO, birkaç gün önce yaptığı anketin sonucuna göre önümüzdeki haftadan itibaren askıya alınan tüm hesaplara genel af sunacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.