Valorant Donanım Banı Kaldırma Nasıl Yapılır? (HWID Ban)

0 15

Bugünki makalemizde sizlere Valorant Donanım Banı Kaldırma Iyi mi Yapılır? (HWID Ban) ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Valorant Donanım Banı Kaldırma Iyi mi Yapılır? (HWID Ban) ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Valorant ban kaldırma, birçok oyuncu tarafınca dört gözle beklenen bir mevzu. Bilhassa anakart kaynaklı Valorant donanım banı kaldırma, öteki askıya almalar içinde çetrefilli olanı. Şundan dolayı IP adresiniz haricinde, sisteminizde benzersiz kimlik numarasına haiz bir donanım parçası da yasaklanır. Bu aşamada bir mevzuya açıklık getirmekte yarar var. HWID ban, hesap banından farklıdır.

Eğer donanım kimliğiniz banlanırsa, aynı bilgisayardan tekrar Valorant oynayamazsınız. Fakat hesabınız askıya alınırsa, aynı bilgisayarda değişik bir hesap açarak oyuna erişebilirsiniz. Öteki oyun şirketleri benzer biçimde Riot Games de hilecileri oyun içinde yasaklamanın daha iyi ve daha etkili yollarını arıyor. Bu yüzden son birkaç yılda oyuncuları donanım parçalarına dayalı olarak HWID ile kalıcı olarak yasaklamaya başladı.

Yukarıda söylediğim benzer biçimde, Valorant HWID banı esas olarak oyun içi hile yapanlar ve topluluk kurallarını çiğneyen kişiler için geçerlidir. Fakat kullananların belirgin bir sebep olmaksızın haksız yasaklamalarla karşılaştıkları zamanlar da olur. Bu rehberde, Valorant donanım banı kaldırma işlemlerini detaylı bir şekilde anlattık.

 • Mühim Uyarı: İçeriğimiz yalnızca eğitim ve araştırma amaçlı olup, bu şekilleri ve teknikleri kullanmanızı teşvik etmez.

Valorant Donanım Banı Kaldırma (HWID Ban)

1- Valorant’ı Kaldırın ve Bilgisayarınızdaki Tüm İzleri Paklayın

Valorant’ta HWID banı yediğinizde yapmanız ihtiyaç duyulan ilk ve en mühim şey, oyunu tamamen kaldırmak ve ilgili her bir dosyayı temizlemektir. Bilgisayarınızda sizi donanım yasağı ile ilişkilendirebilecek hiçbir dosyanın kalmadığından güvenli olmanız gerekiyor. Bunun için Denetim Masası‘na gidin ve Program Kaldır‘ı seçin. Listeden Valorant‘ı bulduktan sonrasında üstüne sağ tıklayın ve Kaldır‘a basın. Sırada, bilgisayarda Valorant ile uzantılı tüm dosyaları silmek var. Bunun için aşağıdaki konumlara gidin ve oyunla ilgili dosyaları bulup kaldırın.

 • C:Program Files (x86)
 • C:Program Files
 • C:%userprofile%Documents
 • C:%localappdata%
 • C:%programdata%
 • C:Users%username%AppDataLocal

Üçüncü adım olarak, Windows + R tuşlarına basın ve regedit yazın. Bir pencere açılacaktır. Şimdi aşağıdaki konumların her birini kopyalayıp kayıt defteri arama çubuğuna yapıştırmanız ve arkasından Valorant ile ilgili tüm klasörleri aramanız ve silmeniz gerekecek.

valorant ban
 • HKEY_CURRENT_USERSoftware
 • HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREWOW6432Node
 • HKLMSoftwareWOW6432Node

Her konumda, sol tarafta oldukça sayıda klasör görmüş olacaksınız. Valorant ile ilgili herhangi bir klasöre sağ tıklayın ve silin.

2- HWID Kayıt Defteri Anahtarını Tekrardan Adlandırın

valorant ban kaldırma talebi

Donanım için Valorant ban kaldırma işlemindeki ikinci adımda birkaç kayıt defteri anahtarını düzenlemeniz gerekecek. Klavyenizde Windows + R tuşlarına basın, sol altta ufak bir pencere görünmelidir. Regedit yazın ve enter tuşuna basın. Şimdi şu yolu kopyalayın ve arkasından üst taraftaki arama çubuğuna yapıştırın: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftCryptography

Parasız GUID oluşturmak için bu internet sayfasına gidin ve Generate some GUIDS butonuna tıklayın. Kayıt penceresinin sağ tarafında MachineGuid anahtarını görmelisiniz. Üstüne çift tıklayın, GUID’i oluşturulanla değiştirin ve Tamam’ı tıklayın. Şimdi bu yolu kopyalayın ve üst taraftaki arama çubuğuna yapıştırın: ComputerHKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlIDConfigDBHardware Profiles001

valorant HWID ban

Tekrardan GUID oluşturma sitesine gidin ve yeni bir tane oluşturmak için aynı düğmeyi tıklayın ve çıkan donanım kimliğini kopyalayın. Kayıt penceresinin sağ tarafında yer edinen HwProfileGuid anahtarının üstüne çift tıklayın, kimliği oluşturulanla değiştirin ve Tamam’ı tıklayın.

3- Durağan(durgun) Diskinizin Seri Numarasını Değiştirin

valorant anakart banı

Microsoft’un sunmuş olduğu VolumeID hizmeti yardımıyla diskinizin seri numarasını / donanım kimliğini kolayca değiştirebilirsiniz. Bu adım, Valorant ban kaldırma işlemi için eleştiri bir ehemmiyet taşır. Zira durağan(durgun) diskler, donanım yasağında kara listeye alınan en yaygın parçalardan biridir. VolumeID’yi indirdikten sonrasında zip dosyasını açıyorsunuz. Bilgisayarınız 32 bitse Volumeid.exe, 64bit ise Volumeid64.exe dosyasını masaüstüne atıyorsunuz. Üstüne tıklayın lisans sözleşmesini kabul ediyorsunuz.

Sonrasında Windows + R tuşuna basıp çıkan kutucuğa cmd yazarak komut istemini açıyorsunuz. Komut satırına vol yada volumeid yazıyorsunuz. Çıkan seri numarasını kopyalıyoruz. Şimdi ise cmd’yi yönetici olarak açıyoruz. İlk iki komut satırına cd yazıp enter’a bastıktan sonrasında cd users yazın. Öteki satıra cd (kullanıcı adınız) komutunu girin. Onun altına cd Desktop yazın. Son olarak Volumeid yazın. Buraya kadarki komutlar sırasıyla şu şekilde görünmeli:

D:Windowssystem32>cd

D:Windowscd

D:cd users

D:Users>cd berk (kendi kullanıcı adınız)

D:UsersBerk>cd Desktop

D:UsersBerkDesktop>Volumeid

Sonrasında disklerinizi istediğiniz sayı ve sayılarla değiştirin. Mesela; önceki Volume Serial Number AB98-1233 ise yalnızca son iki rakamını değiştirip AB98-1211 yapabilirsiniz. İşlemi başarıyla tamamladığınız takdirde HDD serial numarasını değiştirdiğinize dair bir bildiri alacaksınız.

4- MAC Adresinizi Değiştirin

valorant ban kaldırma

Bir HWID yasağında IP adresinden sonrasında banlanan bir sonraki şey MAC adresidir. Bu yüzden değişik bir adresiniz olduğundan güvenli olmalısınız. Aşağıda, Windows’ta MAC adresinizi iyi mi değiştireceğinize ilişkin adım adım talimatları bulabilirsiniz:

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. Ağ ve İnternet’e tıklayın.
 3. Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir’e basın.
 4. Birincil web bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 5. Microsoft Ağları İçin İstemci’ye tıklayın ve Yapılandır’a basın.
 6. Gelişmiş sekmesine gidin ve Ağ Adresi seçeneğine tıklayın.
 7. Şimdi Browserling‘e gidin ve yeni bir MAC adresi oluşturun. Bu adresi kopyalayın ve Ağ adresi kutusuna yapıştırın.
 8. Tamam’ı tıkladığınızda birkaç saniye/dakika süreyle bağlantınız kesilecek ve arkasından tekrardan gelecektir.

5- Yeni Bir Valorant Hesabı Oluşturun yada Satın Alın

valorant hesabı

Valorant ban kaldırma işlemindeki bir sonraki adımımızı, yeni bir hesap oluşturmak yada Oyun Alışveriş benzer biçimde bir web siteden ucuz Valorant hesabı satın almak oluşturuyor. Yeni hesap oluşturacaksınız, en sık kullanılan mail servislerini (Gmail. Hotmail, Yahoo vb.) tercih edin. Aynı şey telefon numarası de ilgilendiriyor. Web sitelerinde bulacağınız parasız numaraları kullanmayın. Bunun yerine, daha ilkin hiçbir Valorant hesabında kullanılmamış olan gerçek bir telefon numarası bulmaya çalışın.

6- Valorant’ı İndirin ve Kurun

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonrasında sıra Valorant‘ı tekrardan bilgisayara indirip kurmakta. Bunun için oyunun resmi internet sayfasına gidin ve yeni hesabınızla giriş yapın.

Yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz suretiyle bu şekilleri kullanmanızı teşvik etmiyoruz. Donanımlarınızın kimliklerini değişiklik yapmak yerine yenilerini almayı düşünürseniz, ana kartı, SSD/HDD’yi, ağ kartı ve bazı durumlarda işlemciyi değiştirmeniz gerekir. Ek olarak Valorant donanım banı kaldırma talebinde de bulunabilirsiniz. HWID yasağının süresini kestirmek oldukça güç. Bu çoğu zaman, en başta niçin banlandığınıza bağlıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.