Valorant PlayStation ve Xbox’a Geliyor!

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Valorant PlayStation ve Xbox’a Geliyor! ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Valorant PlayStation ve Xbox’a Geliyor! ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Valorant, 2020’den beri rakip FPS oyunlarından milyonlarca oyuncuyu kendine bağlayarak devasa bir hayran kitlesi kazandı. Oyunun artan popülaritesi, diğer platformlarda da büyük bir sıçrama yaptı. Cep telefonundan konsol oyuncularına kadar herkes Riot’un karakter tabanlı nişancı oyununu denemek istiyordu ve Riot’tan somut bir adım nihayet gördük.

Yeni bir iş ilanı, Riot’un PlayStation ve Xbox için Valorant geliştirdiğini ortaya çıkardı. Oyunun mobil ve konsol söylentileri çok yaygın olsa da, bu resmi gönderi, Riot’un FPS oyununu daha fazla platforma getirmek için çalıştığını resmen doğruladı. Şu anda oyunun kıdemli bir oyun tasarımcısına ihtiyacı var, buradan da oyunun hala geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu anlıyoruz.

Valorant’ın PlayStation ve Xbox Sürümü Doğrulandı

Oyun, erken geliştirme sürecinde olduğu için oyuncuların Xbox, PlayStation ve diğer konsollarda oyunun keyfini çıkarabilmesi için en az bir veya iki yıl beklemesi gerekecek. Ayrıca, veri madencileri, konsol oyuncularının ilgisini çeken PSN ve Xbox anahtar sözcüklerini içeren kod satılarını ortaya çıkartmıştı ancak resmi doğrulama görmek güzel oldu.

Bu şüphesiz harika bir haber olsa da, PC oyuncuları için geçerli endişeleri de beraberinde getirdi. Valorant iki yılı aşkın bir süredir piyasada ve sonunda istikrarlı bir rekabet ağı kurdu. Artık oyuncular, Riot’un oynanışa potansiyel olarak zarar verebilecek çapraz platform desteği eklemeyi düşünebileceğinden endişe etmeye başladı.

İddialı bir tahminde bulunacak olursak, Valorant’ın yaygın e-spor sahnesi göz önüne alındığında, Riot’un çapraz oyuna izin vereceğinden pek emin değiliz. Tüm rakiplerin benzer oyun cihazlarına sahip olması oyun sağlığı ve bütünlüğü için çok önemli ancak yine de hiçbir şey kesin değil. Oyunun hayranları, benzersiz karakter tabanlı FPS’nin 2022’de başarılı olmasından şimdilik memnun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.