Valorant Smurf Hesapları Temizlemeye Devam Ediyor

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Valorant Smurf Hesapları Temizlemeye Devam Ediyor ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Valorant Smurf Hesapları Temizlemeye Devam Ediyor ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İkincil hesap ya da smurf hesap, bir oyuncunun ana hesabından ayrı olarak açmış olduğu ikinci bir Valorant hesabıdır. Riot Games, öteki oyuncuların deneyimini bozmuş olduğu sebebi öne sürülerek alternatif hesapları hiçbir oyununda desteklemiyor. Bir örnekle izahat gerekirse; mesela ikincil hesap açmış tecrübeli oyuncular, dereceli karşılaşmalarda eşleştirme oranı düşük oyuncuları tabiri caizse ezebiliyor.

Riot, ortaya çıkan bu haksız rekabeti engellemek için alternatif hesapların tespiti ve silinmesi mevzusunda etken bir süreç izliyor. Tertipli olarak getirmiş olduğu güncellemelerle smurf hesapları Valorant’tan temizleyen şirket, mevzuya ilişkin kapsamlı bir rapor paylaştı. İçgörü Yöneticisi Brian Chang, ikincil hesapların değişik nedenlerle açılabileceğine dikkat çekti.

Valorant’ta Smurf Hesap Sayısı Azaltılıyor

Oyuncular, daha düşük seviyedeki arkadaşlarla oynama arzusundan daha azca deneyimli oyuncuları ezmek istemeye kadar değişen nedenlerle bir smurf hesabı oluşturabilir. Riot Games, bu motivasyonları anlayarak ve ele alarak, bir oyuncunun ikincil hesap kullanma olasılığını azaltmayı umuyor. Temmuz ayındaki 5.01 yaması ile smurf hesapların otomatik tespiti için bir kontrol başlatan geliştirme ekibi, alternatif hesapları doğru eşleştirme derecesine (MMR) yerleştirmek için makine öğrenimini ve verileri kullandı.

Kısacası Valorant, bu çabalarıyla ikincil hesap kullanımını azaltmayı başardı. Senenin başından bu yana ikinci hesapların sayısı yüzde 17 düştü. Ek olarak yeni oluşturulan smurf hesaplar doğru eşleştirme derecesine iki ila üç kat daha süratli yerleştiriliyor. Riot, gelecekte otomatik smurf tespiti sisteminde iyileştirmeler yapmayı, hesap paylaşımını engellemeyi ve değişik düzeydeki oyuncuların beraber oynamasını sağlamak için yeni yollar üstünde emek harcamayı hedefliyor.

Kendinize yeni bir nişangah arıyorsanız, Valorant crosshair kodları listemize göz atabilirsiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.