Victoria 3’ten Önemli Satış Başarısı

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Victoria 3’ten Mühim Satış Başarısı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Victoria 3’ten Mühim Satış Başarısı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Selefinden tam 12 yıl sonrasında piyasaya sürülen Victoria 3, uzun süredir sessiz olan ikonik strateji serisini tekrardan canlandırdı. Paradox Interactive’in 25 Ekim’de piyasaya sürdüğü oyun, o zamandan bugüne 500 bin tane kopya sattı ve İsveçli firmanın tarihindeki en başarı göstermiş lansmanlarından birini gerçekleştirmiş oldu. Geçtiğimiz ay süresince oyuncuların neler yaptıklarını paylaşan Paradox, oyunun toplam 14.623.631 saat oynandığını deklare etti. Gene bu süre zarfında 126.263 Süveyş Kanalı ve 39.982 Eyfel Kulesi inşa edilirken, Almanya 98.082 kez birleştirildi.

The Game Awards etkinliğinde “En İyi Sim/Strateji” oyununa aday gösterilen Victoria 3, insanlık tarihinin en mühim dönemlerinden birini simülasyona taşıyor. Süratli teknolojik yeniliklerin, toplumsal dönüşümün ve politik devrimin yaşandığı 1836 ile 1936 yıllarını kapsayan oyun, cenk yerine siyaset ve ekonomiyi merkez alarak bir ulusu baştan aşağı inşa etmenize olanak sağlıyor.

Victoria 3, Kısa Sürede 500 Bin Satışa Ulaştı

Geliştirme ekibi kısa bir süre ilkin, mevcut oyuncu bilgilerinde oldukca talep gören bazı değişimler ve Diplomatik Oyunlarda potansiyel müttefikleri etkilemenin yeni yolları da dahil olmak suretiyle oyun iyileştirmeleri ve güncellemeleri için yol haritasını yayınladı. Paradox Development Studio’nun Victoria 3 Oyun Direktörü Martin Anward, “Victoria 3’ün bu yıl gerçekleşecek olan The Game Awards’ta aday gösterildiğini görmek kariyerimizi belirleyen bir an ve bu başarıyı oyuncularımızla paylaşmaktan daha mutlu olamazdık” dedi.

Oyunculara minnettar olduklarını belirten Anward, Victoria 3’ü desteklemeye ve oyuna daha çok içerik eklemeye devam edeceklerini aktardı. The Game Awards 2022’de Victoria 3’ü desteklemek isteyen oyuncular bu linkten oy kullanabilirler. Serinin yeni oyunu ile alakalı görüşlerimizi öğrenmek için Victoria 3 araştırma yazımızı okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.