Warframe Çapraz Platform Desteği Nihayet Geldi!

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Warframe Çapraz Platform Desteği Nihayet Geldi! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Warframe Çapraz Platform Desteği Nihayet Geldi! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Warframe çapraz platform desteği nihayet geldi. Digital Extremes PC, PlayStation, Switch ve Xbox içinde platformlar arası oynamaya izin verdiği için, oyunun fanatiklerinin uzun süredir en oldukça talep etmiş olduğu özellik artık mevcut.

Dünyanın en popüler oynaması parasız oyunlarından birinin hiçbir süre çapraz oyuna haiz olmadığını ve topluluğunu dört ayrı platforma böldüğünü düşünmek şaşırtıcı. Buna karşın, Warframe senelerdir büyük başarılar elde etti sadece hayranlar, Digital Extremes’in bigün istendiği şeklinde çapraz oyunu sunmuş olacağı umudundan asla vazgeçmedi.

Warframe’e Çapraz Platform Desteği Eklendi

Çapraz platform desteğinin bir süredir spekülasyonlara mevzu bulunduğunu biliyorduk. Temmuz 2021’de oyunun senelik TennoCon kutlaması esnasında Digital Extremes çapraz platform seçeneğinin oyuna geleceğini doğrulamıştı. O sırada Digital Extremes, platformlar arası oyunu yıl sonuna kadar hazır hale getirmek istediğini söylemiş oldu.

Açıkçası, bu olmadı. Beklenenden bir yıl daha uzun sürdü sadece Warframe oyuncuları beklemeye değeceğini biliyordu. Cuma sabahı meydana getirilen bir duyuruda Digital Extremes, PC, PlayStation, Switch ve Xbox platformları içinde çapraz oynamanın etkinleştirildiğini doğruladı. Artık oyunun menülerinde oyuncuların çapraz oynamayı açmasına yada kapatmasına müsaade eden bir seçenek mevcut.

Bir kez, söyleşi, takımlara katılma ve oyunun her insana açık eşleştirmesi vesilesiyle çapraz oyun etkinleştirilecek. Gene de bir sınırlama bulunduğunun altını çizelim. Oyuncular platformlar içinde Relays ve Dojo’larda gruplanabilirken, VoIP sohbeti şu anda hazır değil ve daha sonraki bir tarihte eklenecek.

Ne yazık ki, 2021 TennoCon duyurusunun öteki yarısı olan platformlar arası kayıtlar hemen hemen hazır değil. O da başlangıçta 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesi planlanmıştı sadece Warframe oyuncularının uygulanması için bir süre daha beklemesi gerekecek. Başka bir platforma geçmeyi ümit eden oyuncular, özellik bitene kadar bulundukları yerde kalmak zorunda duracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.