WhatsApp Ortak Hesap Modu Kullanıma Sunuluyor

0 14

Bugünki makalemizde sizlere WhatsApp Ortak Hesap Modu Kullanıma Sunuluyor ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda WhatsApp Ortak Hesap Modu Kullanıma Sunuluyor ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

WhatsApp, önümüzdeki haftalarda gelmesi planlanan bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor. Şu anda gelmesi planlanan özellikler arasında Topluluk özelliği, 32 kişilik görüntülü arama, kendinize mesaj gönderme gibi özellikler mevcut. Ancak her güncellemede olduğu gibi bu özellikler önce beta kullanıcılarına sunulacak. Ardından gelişmiş tam sürüm diğer kullanıcılar için yayınlanacak.

Bazı beta kullanıcıları, şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı başka bir özelliği de fark etti. Fark edilen bu yeni özellik, mevcut bir telefon numarasıyla açtığınız hesabınızı başka cihazda da açmanıza izin veren “Companion Mode”. Bu özellik sayesinde tek bir WhatsApp hesabını iki farklı cihazda aynı anda kullanabileceksiniz.

WhatsApp Yeni Özellikleri Test Etmeye Başladı

Aslında yeni olarak bahsedilen bu özellik platformun rakibi Telegram’da zaten uzun zamandır mevcut. Özellik kullanıma sunulduğunda, uygulama sizden WhatsApp web veya masaüstü uygulamasına benzer bir QR kod taraması isteyecek. Bu QR kodu taratarak diğer telefonunuzu aynı hesaba bağlayabileceksiniz. Telefonunuzu bağladıktan sonra, sohbetleriniz bağlı olan diğer cihazda senkronize edilecek. Ancak canlı konum ve çıkartmalar gibi bazı unsurlar senkronize edilemeyecek.

Aynı hesaba en fazla 4 cihaz ve ikiden fazla akıllı telefon bağlayabileceksiniz. Ek olarak 32 kişilik görüntülü aramada, daha fazla kişi ile anlık olarak görüşebileceksiniz. Bir diğer yenilik olan kendine mesaj atma ise, unutmamanız gereken ya da kaybolmasını istemediğiniz şeyleri uygulamada tutabilmenizi sağlayacak. Önümüzdeki günlerde konuyla alakalı daha geniş kapsamlı bir sunumun gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak şimdilik, yalnızca belirli beta kullanıcıları bu özellikleri test edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.