WhatsApp’tan ‘Nihayet’ Dedirten Yeni Gizlilik Özelliği

0 11

Bugünki makalemizde sizlere WhatsApp’tan ‘Nihayet’ Dedirten Yeni Gizlilik Özelliği ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda WhatsApp’tan ‘Nihayet’ Dedirten Yeni Gizlilik Özelliği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Son dönemde mühim iyileştirmelere sahne olan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, bilhassa gizlilik odaklı özellikleriyle kullananların uygulama üstünde daha çok egemenlik elde etmesini sağlamıştı. Toplumsal medya devi Meta’ya ilişik olan söyleşi servisi, kısa mesajlar için yalnızca bir kez görüntüleme seçeneği sunmaya hazırlanıyor. WhatsApp geçici mesajlar, alıcı tarafınca görüntüledikten derhal sonrasında ortadan kaybolacak.

Söz mevzusu iletilerin kopyalanması yada ekran görüntüsünün alınması mümkün olmayacak. Kullananların yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraflar ve videolar gönderebilmesine olanak tanıyan WhatsApp, şimdi aynı gizlilik seçeneğini metin mesajları için de sunacak. WABetaInfo‘ya gore yeni özellik, Android için WhatsApp beta 2.22.25.20‘de görüldü.

WhatsApp Yeni Özellik ile Gizliliği Artırıyor

Kısa süre sonrasında etkinleştirilmesi beklenen yenilik, bir mesajın başkalarıyla paylaşılmasını önleyebileceği için son aşama kullanışlı olabilir. Kimi zaman bir bildiri atarken başkalarına iletilmesinden, gösterilmesinden yada ekran görüntüsü alınmasından kaygı duyarız. Yeni WhatsApp özelliği, bu endişeyi sonsuza kadar bertaraf ediyor. Söyleşi uygulaması, yalnızca bir kez görüntülenebilen mesajlara ek olarak süreli mesajlar da sunuyor.

Bunlar, belirleyeceğiniz süreye gore 24 saat, 7 gün yada 90 gün içinde otomatikman siliniyor. Bu sayede söyleşi pencereleriniz sizin belirlediğiniz sürenin dolmasıyla temizleniyor. WhatsApp yeni özellik ile mesajlarınızın alıcı gördükten derhal sonrasında kaybolmasını sağlayacak. Şu anda beta aşamasında olan yeniliğin kısa zamanda hepimiz için yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.