Windows 11’de Valorant 9003 Hatası Çözümü (Kesin Sonuç)

0 14

Bugünki makalemizde sizlere Windows 11’de Valorant 9003 Hatası Çözümü (Kati Netice) ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Windows 11’de Valorant 9003 Hatası Çözümü (Kati Netice) ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Valorant 9003 Hatası Çözümü – Riot Games’in 5’e 5 karakter tabanlı nişancı oyunu Valorant, dünyanın bir dört tarafındaki oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor. Her gün milyonlarca karşılaşmaya sahne olan popüler FPS, hem bu yoğunluktan hem de çevrimiçi bir oyun olmasından dolayı birçok hata içeriyor. Ara sıra ortaya çıkan problemler, çoğu zaman Valorant’ın açılmamasına neden olur.

Windows 11’deki VAN 9003 hata kodu, son dönemde oyundaki en yaygın sorunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Oyuncular, Valorant’ı başlatmaya çalıştıklarında “Güvenli önyükleme gereksinimleri karşılanmadı” şeklinde bir uyarı alıyorlar. Aynı hatayla siz de karşılaşıyorsanız, Windows 11’de VAN 9003 hata kodunu düzeltmek için mümkün olan en iyi çözümü ele aldığımız bu kılavuzu dikkatli bir halde incelemenizi tavsiye ederim.

Valorant 9003 Hatası Çözümü

Ilk olarak bir mevzuya açıklık getirelim. Valorant, Windows 11 için minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan sistemlerde çalışmaz. Riot Games, Valorant oynarken daha güvenilir bir platform sağlamak için hem Güvenilir Platform Modülü (TPM) hem de Güvenli Önyüklemeyi mecburi kılmaya başladı.

Valorant 9003 hatası çözümüne gelirsek, bu problemi gidermek için Windows’ta BIOS ayarlarına girmeniz gerekir. Bu yüzden BIOS arayüzüne aşina değilseniz, bir bilene başvurmanızı tavsiye ederim. Zira yanlış bir ayar, bilgisayarınızda sorunlara yol açabilir.

Bu mühim uyarıyı da yaptıktan sonrasında Windows 11’de Valorant hata kodu VAN 9003’ü iyi mi düzeltebileceğinize geçelim.

VAN 9003 Hatasından Kurtulmak İçin Bu tarz şeyleri Yapın:

  1. Ilk olarak bilgisayarınızı kapatın. Sistemi yine başlatırken BIOS ekranına erişmek için klavyenizdeki Delete tuşuna art arda basın. F10, F2, F12 ve F1 de BIOS tuşları olarak çalışır. Valorant 9003 hatasi Windows 11
  2. Arayüze girdiğinizde Advanced BIOS ayarlarını etken edin. Ek olarak fTPM yada PTT seçeneklerini deneyin. Çoğu zaman bu seçenekleri Security sekmesinde bulabilirsiniz. Dönem dışı olmaları halinde etkinleştirin.
  3. Peşinden Boot sekmesi altındaki Secure Boot‘a tıklayın ve etkinleştirin.VAN 9003 hatasi
  4. Valorant 9003 hatası çözümü için son adım BIOS ayarlarını kaydetmek, sisteminizi tekrardan başlatmak ve Windows’u açmaktır. Tüm adımları doğru bir halde tamamladıysanız, Valorant’ı herhangi bir hata kodu olmadan çalıştırabileceksiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonrasında VAN 9003 hatası devam ederse, BIOS’a dönün ve OS Type’ı Other OS seçeneğinden ‘Windows UEFI’ olarak değiştirin. Valorant 9003 hatası Windows 11’de bu şekilde çözülebilir.

Isterseniz, uyumluluk problemi, FPS drop, sesli söyleşi problemi şeklinde öteki çözüm rehberlerimize de göz atabilirsiniz. Ek olarak daha iyi bir nişangah ayarı arıyorsanız Valorant crosshair listemize bakmayı sakın dikkatsizlik etmeyin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.