Xbox 2023’te Oyun Fiyatlarına Zam Yapacak

0 8

Bugünki makalemizde sizlere Xbox 2023’te Oyun Fiyatlarına Zam Meydana getirecek ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Xbox 2023’te Oyun Fiyatlarına Zam Meydana getirecek ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Xbox, 2023’ten itibaren kendi oyunlarının fiyatlarını artıracak. Birçok yeni nesil oyunun fiyatı bugünlerde 70 Dolar olarak fiyatlanıyor sadece Xbox, oyunlarını genel anlamda 60 Dolar’dan çıkarıyor. Bu fiyat artışını açıklayan ilk büyük yayıncılardan biri Sony olmuştu. Demon’s Souls, Returnal ve Ratchet & Clank: Rift Apart benzer biçimde PS5’e hususi oyunlar lansmanda 70 Dolar olarak çıkış yapmış oldu.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales benzer biçimde daha ufak ölçekli oyunlar ise 50 dolardan çıktı. God of War Ragnarok ve Gran Turismo 7 benzer biçimde oyunlar ise PS5 sürümü için 70 Dolarken PS4 sürümü için 60 Dolar’a mal oluyor. O zamandan beri birçok üçüncü taraf yayıncı da tutarları artırmaya başladı.

Xbox Ürünlerine 2023’te Zam Gelecek

Bir Microsoft sözcüsü, Series X/S için yeni birinci taraf oyunların 2023’ten itibaren 70 Dolar’a mal olacağını söylemiş oldu. Buna Forza Motorsport, Redfall ve Starfield benzer biçimde başlıca oyunlar da dahil. Microsoft, tüm birinci taraf oyunların Game Pass’te ek ücret ödemeden sunulmaya devam edeceğini doğruladı. Bu yüzden Game Pass kullanıcılarının endişeleneceği bir durum söz mevzusu değil. Sadece tahminimce Game Pass hizmeti de küçük bir zam görecek.

Bu senenin başlarında şirket başkanı Phil Spencer, Microsoft’un gelecekte çeşitli Xbox ürünlerinin fiyatını artırabileceğini deklare etti. Belirli bir ürün yada hizmet belirtmeyen başkan, resmen açık bir kapı bıraktı.

Sony, son zamanlarda çeşitli ülkelerde PS5’in fiyatını artırmış ve bu değişikliğin sebepleri olarak genel enflasyon ve negatif para birimi eğilimlerini göstermişti. Peşinden hem Nintendo hem de Xbox, tutarları durağan(durgun) tutma isteklerini dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.