Yeni Üyeler, Twitter Blue İçin 90 Gün Bekleyecek

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Yeni Üyeler, Twitter Blue İçin 90 Gün Bekleyecek ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Yeni Üyeler, Twitter Blue İçin 90 Gün Bekleyecek ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Twitter Blue doğrulamasını birkaç haftalığına ortadan kayboldu ancak özellik geri geldiğinde daha dikkatli şekilde satılacak. Elon Musk’ın satın alımından sonra birçok krizle boğuşan sosyal medya sitesi, SSS bölümünü güncelleyerek yeni hesapların Blue’ya abone olabilmeleri için 90 gün beklemeleri gerektiği konusunda bilgilendirdi.

Şirket ayrıca “haber vermeksizin kendi takdirimize bağlı olarak” bekleme süreleri talep etme hakkını saklı tuttuğunu da belirtti. Yani, ilerleyen günlerde bu sürenin artması ya da azalması muhtemel. Elon Musk’ın sürekli olarak karar değiştirmeleri göz önüne alınırsa, bu sürenin ertesi gün bile değişebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Twitter Blue Büyük Değişime Gitti

Yeni politika, platformdaki yeni hesapların Twitter Blue‘ya katılmasını engellemesinden kısa bir süre sonra geldi. Twitter, doğrulamak için ödeme sistemini benimsemesinden sonraki iki gün içinde, kullanıcıların kafasını karıştırmak için yeni onay işaretlerini kullanan bir taklitçi ve trol seliyle boğuştu. Firma, tanınmış kişiler ve kuruluşlar için ikincil bir “resmi” onay işareti kullanmayı denedi ancak sistem hemen kaldırıldı.

Şirketin yeni sahibi olan Elon Musk, “yeni sürümün” dolandırıcıları adlarını değiştirirlerse Mavi Tik işaretini bırakarak caydıracağını ekledi; Twitter, yeni tanıtıcı tik sisteminin Hizmet Şartlarına uyduğunu onaylayana kadar geri alamayacaklarını ekledi. Bununla birlikte, henüz bu yönde herhangi bir resmi politika yok.

Bunun gibi gözden geçirilmiş politikalar için çok fazla baskı mevcut. Senatör Ed Markey, Elon Musk’ı yeni doğrulama sistemi kapsamında sahte hesap oluşturmanın kolaylığı konusunda sorguya çekti ve girişimci Twitter’ı ve diğer markalarını düzeltmezse Kongre’nin müdahale edebileceğini öne sürdü.

Twitter ayrıca, Musk’ın “sert” personelden “uzun saatler” talep etmesine yanıt olarak çalışanların topluca istifa etmesi nedeniyle iç kaosla da uğraşmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.