Yerli Soulslike Oyunu Dawn of Shadow’dan İlk Oynanış Videosu

0 12

Bugünki makalemizde sizlere Yerli Soulslike Oyunu Dawn of Shadow’dan İlk Oynanış Videosu ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Yerli Soulslike Oyunu Dawn of Shadow’dan İlk Oynanış Videosu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Kuruluşunun ilk senesinde geliştirdiği K-Sniper Challenge, Rambo Shooter Escape ve Merge Battle Tactics adlı mobil oyunlarıyla dünya genelinde 35 milyondan fazla indirmeye ulaşan İzmir merkezli Pyro Games, mobil alandaki başarısını PC ve konsol platformlarına taşımayı hedefliyor. 2019 senesinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Teknopark’ta kurulan yerli oyun girişimi, yeni projesi üstündeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Stüdyonun kurucusu ve bununla beraber ürün yöneticisi olan Aras Aydoğan, geliştirmesine devam ettikleri souls-like aksiyon RPG türündeki Dawn of Shadow‘un Mart 2023’te Erken Erişim olarak yayınlanacağını deklare etti. Merak uyandıran yapımın Pre-Alpha testinden ilk oynanış videosunu paylaşan Pyro Games, bizlere oyundan neler bekleyebileceğimiz hakkında daha çok informasyon verdi.

Türk Stüdyodan Yerli Soulslike Oyunu

Dawn of Shadow, tanımlandığı türden de anlayabileceğiniz suretiyle FromSoftware çıkışlı Souls serisinden esin alıyor. Daha ilkin bu formülle geliştirilen birçok oyun gördük. İkonik seri, Dark Souls ve Bloodborne benzer biçimde oyunların başarısına karşın başlangıçta nispeten niş olarak görülüyordu. Fakat süre içinde Souls serisine benzeyen ve souls-like olarak vasıflandırılan yeni bir alt tür ortaya çıktı.

Bu oyunların, FromSoftware yapımlarından esinleniyor oluşu öykünmek oldukları anlamına gelmiyor. Bu formülü temel alan ve her biri kendi derin anlatısına, oynanışına ve yaşamına haiz sayısız güzel oyun gördük. Pyro Games imzalı Dawn of Shadow‘un da bunlardan biri olmasını temenni ediyoruz. YouTube’da gösterilen ortalama üç dakikalık oynanış videosu, birçok açıdan son aşama etkisinde bırakan görünüyor.

Dawn of Shadow, Mart 2023’te Erken Erişim’e Girecek

Soulslike Oyunu Dawn of Shadow

Öteki souls-like oyunlarda olduğu benzer biçimde karakterimizin elinde değişik güçlere haiz büyükçe bir kılıç bulunuyor. Bir öteki oynanış sekansında ise elinde bu kez mızrak benzeri tabanca olan bir karakter var. Bu da, oyunda değişik sınıfların yada özelleştirme sisteminin olacağı anlamına geliyor. Harita süresince ilerken karşımıza hem insan hem de mahluk düşmanlar çıkıyor. Grafikler, mekan tasarımı ve kamera açısı son aşama keyifli bir tecrübe vaat ediyor. Doğal, geliştirme süreci halen devam etmiş olduğu için üstüne koyulacak daha birçok şey olacaktır.

Dawn of Shadow, Mart 2023‘te Steam üstünden Erken Erişim olarak yayınlanacak. Isterseniz, sözü daha çok uzatmayalım ve sizleri Pre-Alpha testinden alınan oynanış videosu ile başbaşa bırakalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.